Výživové poradenství a zdravý životní styl - Praha 10 a okolí

Ne každý člověk se narodí s optimální postavou. I mnohé modelky si hlídají linii a v případě potíží se neváhají poradit s nutričním terapeutem, který jim poradí jak se zbavit nadbytečných kilogramů a udržet si svoji váhu.

Výživové poradenství a zdravý životní styl

Tím, co jíme, ovlivňujeme nejen to, jak se cítíme, či jak vypadáme, ale rozhodujeme hlavně o svém zdraví! V dnešní době jsou všechna média zahlcena různými, často protichůdnými informacemi o výživě a dietách. Ozdravění jídelníčku nebo program správné výživy je vhodný pro každého, kdo se chce o své zdraví co nejlépe postarat.

 

Pokud chcete mít jasno a jít cestou zdravého rozumu, obraťte se na nás. Jsme absolventky lékařské fakulty. Nejsme prodejci "zázračných přípravků"! Poradíme nejen s efektivním hubnutím, s výživou dětí od narození, se stravou těhotných a kojících žen, s výživou ve sportu i s léčebnou výživou (dietou) indikovanou lékařem.

 

Zakládáme si na individuálním a pečlivém přístupu. Svěřte se do péče odborníka a Vaše odhodlání a motivace se jistě brzy promění v úspěch. Pokud Vám nevyhovuje základní nabídka konzultací či programů, kontaktujte nás. Vždy se lze dohodnout na jinou variantu.

 

Obraťte se na naši výživovou poradnu NUTRIFIT!
Rádi Vám* pomůžeme na cestě za zdravým životním stylem.*

Výživový specialista:

  • Bc. Silvie Slívová, tel. 777 966 718, email: slivova@poradnanutrifit.cz
  • Bc. Vendula Valášková, tel. 608 866 714, email: valaskova@poradnanutrifit.cz

 

ADRESA: Úvalská 3289/10a, PRAHA 10 – Strašnice

(Poradna se nachází cca 300m od metra Skalka, před poradnou je zastávka autobusů 177 a 195, vstup za rohem z ulice Raffaelova.)

 

 

 

Individuální jídelníček "na míru"

Jde o jedinečně sestavený týdenní jídelníček „na míru“ pouze pro Vás, včetně přehledného zpracování s rozpisem jednotlivých dnů a jídel spolu s vysvětlením. Každý den bude zohledňovat Vaše specifické potřeby živin dle věku, pohlaví, metabolismu, zdravotního stavu, fyzické aktivity aj.

Získáte přesný rozpis: v kolik hodin jíst, co přesně jíst a v jakém množství.

**
**

Sestavení vyváženého jídelníčku „na míru“ by měla ideálně předcházet výživová analýza (zhodnocení současné stravy a případných deficitů) nebo alespoň vstupní konzultace s měřením na tělesném analyzátoru Tanita. Je potřeba zjistit, co v současnosti jíte, která jídla jsou Vaše oblíbená, které potraviny nesmíte nebo nemáte rádi, kdy vstáváte, jak vypadá Váš běžný den či víkend, jak rychlý máte metabolismus, zda užíváte nějaké léky atp. Bez těchto údajů by nebylo možné sestavit jídelníček přímo Vás.

Vánoční dárek, který každého potěší

Hledáte snadno a rychle dostupný originální dárek pod stromeček? Darujte jedinečný** dárkový poukaz** na nejvíce žádaný program Klasik nebo jídelníček na míru.

**
**

Jídelníček variantní - "orientační"

Jedná se o jídelníček s přihlédnutím k Vašemu metabolismu, ale bez zohlednění oblíbených jídel a časových rozestupů. Např. víte, že by Váš jídelníček měl být kolem 7000 kJ, ale nevíte, jak by měl vzorově vypadat (druh potraviny, množství, rozdělení energie v průběhu dne).

 

Doporučujeme předem absolvovat alespoň měření na tělesném analyzátoru Tanita pro zjištění Vašeho metabolismu, není to však nezbytnou podmínkou. Minimální požadavek pro sestavení variantního jídelníčku je vyplnění krátkého dotazníku. Váš variantní jídelníček obdržíte v rámci každého z našich programů. Na sestavení jídelníčků se lze domluvit i na dálku bez osobního setkání např. emailem, stejně jako u i-poradenství.

**
**

**
**

Zdravá strava - ovoce

 

 

Zdravá výživa

Výživa je základní potřebou člověka a každého z nás výrazným způsobem ovlivňuje. Nevhodná výživa se projevuje také navenek, a to např. špatnou kvalitou nehtů, vlasů a pleti při nedostatku některých vitaminů a minerálních látek. Nadváha a obezita na nás často nemilosrdně na první pohled prozradí, jak se stravujeme. Estetické důsledky nadváhy jsou vedle zdravotních důsledků jedním z nejčastějších impulzů ke změně životního stylu a redukci nadváhy.

 

Výživa neovlivňuje pouze náš vzhled, ale také naši psychiku, výkonnost, schopnost soustředění apod. Bylo zjištěno, že větší příjem tuků, který jde obvykle ruku v ruce s vysokým přísunem energie, může vést ke snížené mentální výkonnosti, rychlému nástupu duševní únavy, snížené sexuální výkonnosti, což může druhotně vyvolat psychickou nepohodu.

 

Dobře známý je pocit zvýšené energie ihned po požití sacharidů. Ten je však pouze krátkodobý, zhruba po dvou hodinách dochází k opačným pocitům, tzn. útlumu. Za zmínku stojí také působení vitaminů a minerálních látek. Bez nich by v organismu neproběhla většina životně důležitých biochemických reakcí.

 

Jejich nedostatečný přívod potravou se projevuje řadou příznaků souvisejících s činností nervového systému, stejně tak se však může nepříznivě projevovat i jejich nadbytek. Nezbytným předpokladem pro udržení si dobrého zdraví a správné funkce organismu je tady vyvážená výživa, obsahující ve vhodném poměru všechny základní živiny, dostatečné množství vitaminů a minerálních látek.

 

 

Proteinová dieta

**
**

Konzultace ke snižování nadváhy

V posledních době se zvyšuje zájem lidí o prevenci a podporu zdraví úpravou životního stylu. Problém je ale v záplavě různých „zaručených“ rad a tipů, jak nejrychleji zhubnout, zahrnující všelijaké diety, tablety koktejly… A proto, dostat se ke kvalitním a pravdivým informacím, může být těžší, než se zdá.

 

Reklamní průmysl včetně důmyslného marketingu chce hlavně prodat svůj produkt a už ho nezajímá, zda to lidem skutečně pomůže. Zisk převládá nad zájmem a i v tomto duchu jsou školeni stovky rychloporadců bez patřičného vzdělání. Cílem je hlavně být dobrým obchodníkem a umět produkt prodat. Je to dosti krátkozraké řešení, bohužel na spousty lidí pořád tyto kampaně zabírají. Důkazem, že žádné preparáty na hubnutí nefungují dlouhodobě, je více než miliarda lidí na světě, které trápí nadváha.

 

Věřte, že žádné podobné „zázraky, slibující rychlé úbytky hmotnosti“ nejsou tou správnou cestou. Jediné rozumné řešení je obrátit se na odborníky, kteří se ve výživě pohybují každý den. Sledují veškeré novinky. Neustále se vzdělávají a pomáhají mnoha klientům s rozmanitými problémy, se skrytými příčinami nadváhy a mají patřičné zdravotní vzdělání.

 

 

Sestavení jídelníčku

 

 

Obraťte se na naši výživovou poradnu NUTRIFIT!

Rádi Vám pomůžeme na cestě za zdravým životním stylem.

Výživový specialista:

  • Bc. Silvie Slívová, tel. 777 966 718, email: slivova@poradnanutrifit.cz
  • Bc. Vendula Valášková, tel. 608 866 714, email: valaskova@poradnanutrifit.cz

 

ADRESA:Úvalská 3289/10a, PRAHA 10 – Strašnice

(Poradna se nachází cca 300m od metra Skalka, před poradnou je zastávka autobusů 177 a 195, vstup za rohem z ulice Raffaelova.)

 

*
*

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8015 (dobra-kucharka.cz#9858)


Diskuze a zkušenosti

Běta Prostá | 22.10.2014 15:26
Re: Výživové poradenství a zdravý životní styl - Praha 10 a okolí Mám zájem o službu poradny Nutrifit.


Přidat komentář