Výživové poradenství a zdravý životní styl - Plzeň a okolí

Chcete být fit, zdraví a plní energie? Nemusíte kvůli jíst to, co vám nechutná a už vůbec ne hladovět. Váš jídelníček může být sestaven tak, aby to vyhovovalo nejen vašemu zdraví, ale i chuťovým pohárkům.

Když se zmíní výživové poradenství, tak se spoustě lidí, v souvislosti s boomem mediálních projektů, vybaví redukce váhy. Ne vždy se ale musí jednat o takovéto korigování hmotnosti. Jsou lidé, kteří nepotřebují snížit váhu, ale třeba se jen dostat do lepší zdravotní formy. Nebo se může jednat o osoby, které nepociťují problém, ale chtějí vědět, jak střídmě a kvalitně nakládat s životosprávou, aby se daným obtížím vyhnuli. V oblasti poradenství existuje spousta možností, které vám pomohou zkvalitnit život. Pojďte se na ně podívat blíže.

Výživové poradenství a zdravý životní styl - obecně

V poradenství ohledně zdravého životního stylu se vám nabízí především sestavení takového jídelníčku a přiblížení určitých návyků, které vám pomohou ke zdraví a skvělé kondici. Tyto návyky byste si pak měli nést celý život. Není striktně dáno, že už nikdy nebudete moci pozřít čokoládu nebo tučnější jídlo, ale dané zásady jsou pro vás prioritou a z toho vycházejte. Jaké jsou jednotlivé kroky?

 

Proč mít výživového poradce?

Toto není výsada celebrit nebo bohatých lidí. Naopak, ti mají často tendence si za peníze dopřát kvalitní produkty a zdravotní problémy jsou spíše spjaté s nepravidelností jejich stravování a stravování v pozdních hodinách. Pokud lidé nemají tak vysoké příjmy, tak se snaží na jídle šetřit a v případě poradenství výživového poradce si myslí, že se jedná o vyhozené peníze, kdy by jim odborník stejně poradil drahé potraviny. To je ale mýlka. Odborník zohlední vaše finanční možnosti. Nemusíte utratit velké množství peněz. Lze poradit i lidem, kteří si nemohou dovolit drahé potraviny. Musí ale vědět, kam sáhnout, aby se splnil daný účel a aby služba byla efektivní.

Zeleninový salát

Pokud máte při ruce výživového poradce, tak se vám nabízí rady odborníka, který zná složení a hodnoty potravin tak, aby je mohl zasadit do jídelníčku dle požadovaného efektu. Rovněž je to jako třeba s cvičením. Pokud máte někoho, kdo nad vámi dohlíží, tak se vám lépe dodržuje daný plán. Máte také při ruce někoho, kdo vám poradí. S tímto typem zlepšení svých návyků se vám bude lépe dodržovat daný plán a snáze dosáhnete kýžených výsledků.

Co nabízí výživový poradce?

V oblasti poradenství se nabízí široké spektrum služeb z hlediska specifikace problémů. Jak jsme již zmínili, nemusí to být vždy poradenství z hlediska snižování váhy, i když se jedná asi o nejčastější oblast. Složení stravy se ale týká i těch, kteří zdánlivě vypadají zdravě.

Poradenství se zdravotními problémy

Pokud je někdo štíhlý a dobře vypadající, tak to neznamená, že není nijak ohrožen. Pokud je vystaven stresu, tak i to může mít za následek hubnutí a v tomto případě se pak nejedná o dobrý způsob snižování váhy. Je proto dobré si uvědomit, že musíte zdravě jíst, co jíst a kdy, abyste si zajistili dostatečný přísun energie a živin, aby se neohrožovaly vaše orgány vlivem nesprávného životního stylu. To se týká všech skupin, které mají problémy s potravou, ať se jedná o hubené i silnější postavy.

Sestavení jídelníčku

Správný jídelníček se odvíjí od toho, co žádáte, jaké máte možnosti jej dodržovat a jak se musí daného cíle dosáhnout. Vzhledem ke specifikaci problému se stanoví denní příjem energie. Z toho se pak různě nakombinuje jídelníček v přesných dávkách jídla. Nelze něco vynechat nebo spojit dva časy v jeden, protože pak vaše tělo nezpracuje danou energii rychle a bude si opět ukládat zásoby. Až vám poradce sestaví jídelníček a vy zjistíte, že vše nemůžete dodržovat, tak se na něj obraťte a on vám daný systém jinak upraví, aby byl stále efektní. Správný jídelníček vás nenutí hladovět a zajistí vám potřebou energii během celého dne.

Ovoce

Jak zhubnout?

Tuto otázku pravidelně vídáváme na obálkách časopisů. Je to velmi účinný reklamní tah. I když je spousta lidí poučená o zdravé výživě, tak mají tu představu, že najdou účinný návod, jak lze zhubnout bez námahy. Jak je to tedy doopravdy?

Pro to, abyste zhubli, musíte především znát své tělo. Některému organismu neuškodí množství čokolády, které si jiný tolik dopřát nemůže. Musí se také zohlednit vaše pohybové aktivity. Pokud máte sedavé zaměstnání, musíte si danou práci vykompenzovat pohybem nebo nejíst tak energeticky náročná jídla. Musíte také zjistit, co na vás zabírá. Ne vždy se daná výživa setká s účinkem a musí se zvolit jiné složení. Důležité je dát tělu to, co si žádá. Tedy energii v podobě potravy a zároveň, aby vás příliš nezatížila. Zkoordinovat své stravovací návyky s pohybovou aktivitou vedou nejen k hubnutí, ale i zdraví, což je neméně podstatné.

Oslovte odborníka přes zdravý životní styl. Zejména v dnešní době, kdy lidé jsou ve stresu a trpí zdravotními problémy, je to investice, která se vyplatí. Naučíte se, jak se stravovat, jak žít, abyste neměli zdravotní problémy a abyste byli ve větší psychické pohodě. Tato investice se vám bohatě vrátí, protože zdraví je to nejdůležitější, abyste prožili kvalitní a plnohodnotný život. Zdravá strava může být chutná i účinná zároveň, proto se zbavte předsudků a najděte to, co je pro vás nejvhodnější. Uvidíte, že vám to bude vyhovovat, protože se budete cítit lépe a zjistíte, že si můžete i labužnicky občas zahřešit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8016 (dobra-kucharka.cz#9864)


Přidat komentář