Výživové poradenství a přírodní doplňky stravy

Tematicky laděné časopisy řeší a poskytují návody, jak se stravovat, jak zhubnout za x dnů, atd. Také v knihkupectví najdete minimálně jednu knihu, jež se zabývá výživou, štíhlou linií aj. Bohužel jsou však veškeré dobře míněné rady obecné.

A v tom se liší odborné poradenství ve výživě, oproti časopisům, knihám, internetu apod. Oslovíte-li totiž výživového poradce, dostane se Vám rad, informací a návodů, které budou určené přímo Vám na míru. A to s ohledem na Vaši tělesnou konstituci, povolání, životní styl, věk aj.

Oblasti, jež řeší výživové poradenství

I když se to nabízí, tak výživové poradenství neřeší jen zdravý jídelníček, ale také redukci váhy a nejrůznější šetřící diety, v případě, že například nemůžete potraviny s lepkem, či trpíte cukrovkou, dnou, onemocněním jater, ledvin aj. Díky přírodním doplňkům stravy můžete Však snadno předcházet nejrůznějším nemocem a detoxikovat organismus.

Pro koho je určené výživové poradenství

Odborných rad výživového poradenství, může využít prakticky každý bez rozdílu věku, pohlaví a zdraví.

Máte doma malé děti a nechcete udělat chybu při sestavování jídelníčku a nebo při výběru přírodních doplňků pro ně? Obáváte se tolik stoupající obezity, a to nejen u dospělé populace, ale také u dětí? Narodilo se Vám miminko, a rády byste se opět dostaly do původní formy, a pokud budete mít ještě o něco lepší postavu, než před otěhotněním, tak se zlobit nebudete? Nebo jste v očekávání a chcete se stravovat co nejlépe, když nyní budete pár měsíců vyživovat nejen sebe, ale i Vaše maličké?

Ať už jste sportovcem, nastávající maminkou, kojící maminkou, rodičem, vegetariánem, veganem, seniorem, osobou s nějakým tím kilem navíc, osobou příliš hubenou aj., tak Vy všichni výživovým poradenstvím získáte spoustu možností, jak dosáhnout zdravého životního stylu.

Pohled na výživového poradce zblízka

Není výživový poradce, jako výživový poradce, to ostatně však platí pro každou profesi. Ten, kdo navštíví nějaký ten kurz, jak se stravovat, by se správně hned neměl nazývat a vydávat za profesionálního výživového poradce.

Jednoduchým krokem poznáte, s kým máte tu čest. V případě, že má Vámi vybraný výživový poradce webové stránky, zapátrejte na nich, zda není jejich součástí i informace o vzdělání, školeních, a to včetně zobrazení vysvědčení, certifikátů apod. v případě, že výživový poradce nemá webové stránky, tak si jednoduše vyžádejte daná vysvědčení, diplomy, osvědčení, certifikáty apod. Bude-li se poradce vymlouvat, vytáčet apod., bude nejspíš lepší se poohlédnout jinde.

Osobní konzultace s výživovým poradcem

Vybrali jste si odborného výživového poradce, ať už na základě doporučení Vašich známých, přátel, kolegů, či z internetových stránek? Možná jste zvědaví, jak bude probíhat setkání a spolupráce mezi Vámi a příslušným výživovým poradcem.

Energie, která odpovídá vašemu zdravému životnímu stylu.

Můžete být ctižádostivý podnikatel, student vysoké školy bojující s termíny nebo sportovec, který si dělá čas na namáhavé cvičení v již tak nabitém programu.S největší pravděpodobností hrajete v životě mnoho rolí - jste otcem, matkou, zaměstnancem, trenérem, dobrovolníkem - a díky zdravé energii můžete uspět v čemkoli, na co se v životě vrhnete.

Energetické složení přípravku s názvem e9 od společnosti Synergy kombinuje sílu L-argininu s vysoce kvalitními přísadami, aby vám zajistilo výdrž potřebnou ke splnění životních úkolů.V současné době existují desítky rychle účinkujících přípravků pro doplnění energie, ale díky unikátní směsi vitaminů a přírodních zdrojů kofeinu v přípravku e9 věříte, že podporujete váš zdravý životní styl. Bez ohledu na to, jaká je denní doba, zda se snažíte soustředit či zůstat ve střehu a plni energie, smíchejte si dávku přípravku e9 s vodou a vychutnejte si jeho osvěžující příchuť Piña colada.

Detailní pohled na první konzultační schůzku

Co vše bude probráno na Vaší první konzultační schůzce? Výživového poradce bude v prvé řadě zajímat, co Vás vlastně do jeho ordinace přivádí. Zjistí Váš momentální zdravotní stav, a to konkrétně celkovou hmotnost, hmotnost svalové hmoty, množství tělesného tuku v procentech, množství viscerálního tuku v procentech, tj. tuku, který se nachází v cévách a tuku, jež obaluje vnitřní orgány. Dále zjistí hodnotu bazálního metabolismu, mineralizaci kostí. Veškeré tyto údaje lze zjistit ze speciální váhy. Kromě toho se Vás poradce zeptá také na metabolický věk. Bude ho zajímat skladba Vašeho jídelníčku, jak jste na tom s pitným režimem.

Jakmile poradce od Vás vyzíská veškeré potřebné informace, dostanete se k jádru věci. Sužují-li Vás nějaké zdravotní problémy (nízká hmotnost, nadváha, alergie na lepek, cukrovka aj.) pak s Vámi poradce probere možné příčiny, které mohou stát za Vašimi problémy. Současně Vám poradí, jak dál postupovat, jakým potravinám se nejlépe vyhnout, které upřednostnit, jaké potravinové doplňky na přírodní bázi z řad Synergy si pořídit atd.

Po této konzultační schůzce odcházíte od výživového poradce „vybaveni“ celou škálou rad, a to takových, které Vám jsou šité na míru. Obecné rady si můžete sami zjistit. Rady určené jen Vám, však v žádném časopisu, knize, na internetu, nenajdete.

Přečtěte si následující příbeh, který do ČR doputoval až z USA. Paní Anna Kroska, původem Češka, která pracuje v Americe na Synergy central customer service v Utahu zaslala osobní zkušenosti s přírodními doplňky Synergy:

Zázračné účinky přírodních produktů SYNERGY

"Tak jak jsem Vám slíbila posledně,  mám pro Vás báječnou novinku, která donutí k přehodnocení názoru všechny skepticky smýšlející lidi o našich výjimečných produktech. Můj manžel před sedmi lety při roční preventivní prohlídce požádal svého doktora, jestli by ho mohl poslat na speciální test, který ukáže, jak jsou na tom jeho aorty a cévy a jaké je tedy riziko infarktu. Doktor nepovažoval tento test za nutný, protože manžel je atletický typ. Nikdy neměl nadváhu. Navíc oba spolu dost sportujeme. Přesto se ale nakonec nechal přesvědčit a manžel byl na test objednaný hned za dva dny. Šla jsem s ním a udělala jsem dobře, protože po všech testech mě doktor zavolal do své kanceláře a ukázal mi snímky, kde jedna aorta byla zcela ucpaná a manžel měl štěstí, že krev si nějakým zázračným způsobem našla cestičku, kudy se dostávala k srdci. A to ho zachránilo před masivním infarktem. Okamžitě ho brali na sál, zavedli 3 rozpěrky a byl 2 roky pod přísnou kontrolou. Já jsem začala pracovat pro Synergy na podzim roku 2009. Manžel byl ze začátku k našim produktům velice skeptický. Viděl to jako další Multy Level byznys a jediné co přiznal, že jako Multy Level máme dobrý Companzační plán. Podařilo se mi ho ale donutit, aby každý den vypil doporučenou dávku ProArgi-9. Letos při roční kontrole si vyžádal od našeho doktora, aby ho poslal na stejný test, který absolvoval před 7 lety. Jaké bylo jeho překvapení, když po všech testech si ho doktor zavolal k sobě a řekl, že je až neuvěřitelné v jakém úžasném stavu jsou jeho aorty a cévy. Když mi tuto fantastickou novinu oznámil po příchodu domů, jenom jsem tiše špitla:"Poděkuj mě, že jsem Tě přinutila ke každodennímu pití ProArgi." Jeho názor na ProArgi je nyní takový, že je to zázračná vodička. Mystify se u nás pije hned ráno při snídani, dodavá nám naši energii, kterou nám závidí mnohem mladší lidi. A Phytolife nám krásně čistí naše tělíčka od kyselosti. Myslím si, že by si lidi měli uvědomit podstatnou věc, a to kdyby peníze za předepsané nebo volně koupené prášky dali do našich produktů, už se dávno cítí mnohem, mnohem lépe a nemusí se obávat žádných vedlejších účinků, které má jakýkoliv užitý prášek. Všechny Vás moc zdravím, přeji mnoho úspěchů a hlavně příjemné překvapení při objevování zázračných účinků našich Synergy přírodních produktů."

Jednorázová konzultace ohledně výživového poradenství

Není nikde psáno, že když navštívíte a budete chtít využit služeb výživového poradenství, tak k němu budete pravidelně docházet.

Máte možnost využít jednorázové konzultace. Sami se pak rozhodnete, zda pro Vás bude jedna konzultace dostačující, či spíše pro Vás bude zajímavější odborný dohled a možnost se v případě potřeby vždy obrátit na poradce.

Pravidelné konzultace u výživového poradenství

Kromě vstupní, stěžejní konzultace, se budete pravidelně setkávat s Vaším výživovým poradcem. Časové rozmezí si stanovíte individuálně. Povětšinou se jedná buď o konzultace jednou za čtrnáct dnů, či měsíc.

Konzultace dle potřeby

Vedle pravidelných konzultací, se můžete domluvit také na „nárazových“ konzultacích, když budete něco potřebovat probrat ve Vašem výživovém plánu. Tyto neplánované konzultace mohou být řešeny například emailovou formou.

Otázky, které vyřešíte s výživovým poradcem

Jistě budete mít plno otázek souvisejících s jídelníčkem, Vaší vitality. Proč si je dopředu nesepsat? Obvykle bývá, že když někam jdeme a chceme probrat určité záležitosti, tak se nám třeba polovina otázek, na místě, doslova vykouří z hlavy. A jakmile se vrátíme domů, tak si řekneme, že jsme se přeci chtěli ještě zeptat na to, na ono. Také se Vám to stalo?

Na které otázky Vám například může dát fundovanou odpověď výživový poradce? Býváte často unaveni, a jarní únavou to nejspíš nebude? Snažíte se jíst zdravě, omezujete se v jídle, a přesto se ručička Váhy ne a ne posunout dolů? Váháte, jaké pokrmy jsou nejvhodnější před fyzickým, sportovním výkonem, a po něm? Pracujete na směny, a tak pro Vás není možné, abyste dodržovali běžný čas pro snídani, oběd, večeři? Jste hubení a rádi byste nabrali nějaké to kilo, ovšem ne za cenu ládování se koláčů, brambůrků, čokolád aj? Snažíte se nabrat svalovou hmotu a rádi byste získali doporučení na vhodné potravinové doplňky? Jak je to vlastně s bio a light produkty? Jsou tyto produkty skutečně zdravé a vhodné pro všechny, včetně malých dětí? Jak sestavit jídelníček pro batolata, předškolní děti a školní děti? Jaké svačiny připravovat dětem do školy? Je sladké skutečně škodlivé pro děti a dospělé? Za čím stojí obezita? Máte předpoklad a dispozice, že budete ve starším věku bojovat s nežádoucími kily navíc? Jak předejít tomu, aby se Vám spolu se zvyšujícím se věkem, také nestoupala ručička na váze? Jaké potraviny omlazují? Které potraviny ucpávají cévy? Je mléko škodlivé, nebo naopak zdraví prospěšné? Shodili jste pracně nějaké to kilo, ale nedaří se Vám udržet sníženou váhu? Nejen s těmito otázkami se můžete obrátit na výživového poradce.

Rádi byste shodili nějaké to kilo, ovšem natrvalo, ne jen krátkodobě? Potřebujete pomoci se sestavením vhodného jídelníčku? Byla u Vás zjištěna nesnášenlivost na lepek, a nevíte, co vlastně můžete jíst a čemu se vyvarovat? Tak v těchto případech, ale i mnohých dalších, můžete využít odborného výživového poradenství. Díky výživovému poradci budete moci přestat s tápáním v oblasti stravování. Přehmaty se Vás již týkat nebudou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8014 (dobra-kucharka.cz#9851)


Přidat komentář