Výživové poradenství a analýza stavby těla zdarma Jižní Čechy, Břeclav a okolí

Vidíte to všude kolem sebe, jen se rozhlédněte po nástupním ostrůvku tramvaje, v čekárně u lékaře, ve frontě v kině...každý druhý občan je obézní nebo alespoň trpí nadváhou. Patříte-li i Vy do tohoto ranku lidí, popřemýšlejte o budoucnosti.

Výživové poradenství a sestavení analýzy stavby těla zdarma

Když se na sebe podíváte do zrcadla, zjišťujete, že máte problém? Potřebujete nějaké kilo dolů? Zajímavé je, že hlavně muži se těžko zříkají svých návyků, i když vědí, že by měli. Ženy zpravidla poslouchají spoustu zaručených rad a mýtů o zdravé výživě, ale kila dolů nejdou, nebo jen dočasně, vyzkouší několik diet a omezení a vede to k zpomalení metabolismu. Sami – to nezvládnete, to už jste zkusili. Teď je třeba se rozhodnout k zásadnímu kroku. Pro zjištění jak na tom jste potřebujeme provést analýzu stavby těla, Tuto na základě několika údajů vygeneruje počítač.

Zdraví a tělesná schránka

Co říkáte na heslo „ nemocnému nepomůže, že leží ve zlaté posteli“, tím chceme říci, že peníze, které nechcete vydat za ozdravení své nebo Vašich blízkých si do hrobu nevezmete. A co myslíme tím ozdravením? Jednoduše změnu životního stylu, tělocvičnu, posilovnu, cyklistiku, plavání a samozřejmě zdravou stravu, žádné fastfoody, a tučná domácí jídla. Jak jste si již možná sami všimli, je u nás všechno zdravé také pěkně drahé. Ne, nemusíte tohle všechno dělat, ale jen jedna tato činnost, jednou, dvakrát v týdnu pomůže zdravé regulaci váhy.

Stačí si položit otázku co je pro mě a mé zdraví důležitější – zhubnout, docílit zdravé váhy, být v pohodě fyzicky i psychicky nebo dovolená u moře? Zdravě se stravovat nebo mít nový televizor? ...atd. Zdraví máme jen jedno a pokud dlouhodobě vystavujeme svůj organismus nezdravému životnímu stylu, čekají nás problémy nejen v podobě neustálé únavy a vyčerpání, ale postupně i mnoho zdravotních problémů, které s nadváhou přímo souvisejí. Nehledě na kosmetickou stránku věci.

Civilizační nemoci

Vzduch, který dýcháme ovlivnit jednotlivec nemůže, pokud se neodstěhuje z velkoměsta někam na venkov. Také v potravinách se vyskytuje mnoho škodlivin, které na první pohled nelze ovlivnit, ale můžeme se snažit je eliminovat tím, že si začneme vybírat potraviny, které jsou doporučovány výživovými poradci a dietology, potraviny, které nám neškodí, které tělu pomohou s nastolením správné rovnováhy všech potřebných živin a vitamínů.

Obezita je zákeřná nemoc

Faktorů, které ovlivňují postupné přibývání hmotnosti je několik. Může to být dědičná dispozice, přibírání vlivem hormonální léčby, vliv stárnutí a hlavní měrou na nadváhu a obezitu má vliv nesprávná životospráva, nesprávný výdej a příjem energie.

Problémy s obezitou mají lidé na celém světě, některé státy jsou na tom lépe (například přímořské oblasti, kde se konzumuje více ryb a zeleniny) některé hůře. Zhruba** polovina lidstva je zasažena** touto civilizační nemocí. Jaké nemoci člověka s nadváhou nebo obezitou časem přemohou a položí do slova na lopatky? V první řadě to bývá diabetes nebo-li cukrovka a hned v jejím závěsu to bývají onemocnění srdce a cév. Dále si lidé s vyšší hmotností často zadělají na problémy s dýcháním, tlakem a je zde velmi vysoké nebezpečí nádorových onemocnění. Trpí také klouby a dolní končetiny.

Sebevědomí a sociální vyloučenost

Lidé s nadváhou nebo těžkou obezitou trpí ještě dalšími problémy a to postupnou** ztrátou sebevědomí, zakomplexování, depresemi a jsou více či méně vyřazeni ze společnosti.** Zdá se Vám to jako nesmysl? Jen si představte dvě ženy stejného věku, kdy jedna z nich je obézní nevejde se do žádných šatů a pokud ano nedá se o ní říci, že je sexy, při chůzi se zadýchá natož při sportu, nevyjde schody bez totálně propoceného oblečení...a představte si druhou ženu ve stejném věku, která je štíhlá – která má svoji ideální váhu. Která má větší možnosti ve společnosti, která z nich si život užívá a která jen přežívá?

Obezita samozřejmě nepohlcuje jen ženy i muži jsou na tom stejně ba dokonce i děti. Obezita se šíří a napadá celé rodiny. A tady musíme obzvláště bít na poplach. Dospělý svým nerozvážných stravováním a nezdravým způsobem dostávají do „slepé uličky nejen sebe ale i své potomky“ dítě je odkázáno na životní styl, který mu nalinkuje jeho rodič, stravu – kterou dostane od matky. Který rodič zapálí svému osmiletému dítěti cigaretu? Nejspíš žádný, ale polovina populace krmí své děti hamburgry a sladkými nápoji. Kdo nalije své desetileté dceři vodku nebo whisky? Asi nikdo, ale s klidem na duši jí doma servíruje obden čokolády, bonbony a dorty. Vidíte v počínání rodičů nějaký rozdíl mezi odpovědností a nezodpovědností?

Kurz snižování nadváhy

Jste li individualista pak je pro Vás možná snazší zařadit se mezi takové klienty, kteří zvládnou s přehledem zhubnout sami. Nemáte-li však dostatek sebedůvěry možná je pro Vás lepší variantou skupinový kurz snižování nadváhy. V kolektivu je nejen síla, ale také si lecjakým doporučením či radou mohou klienti mezi sebou vypomoci. Na takovém kurzu se naučíte nejen sestavit si vhodný jídelníček, ale hlavně si procvičíte silnou vůli a posílíte odhodlání. Za roky práce mají tyto terapeuticko - naučné skupinové kurzy velký úspěch a jejich absolventi si ideální váhu dokáží udržet.

Individuální výživové poradenství

Každý člověk je jiný a individuální rozbor návyků, chutí a životního stylu je třeba rozebrat prvotně s každým klientem zvlášť. Jen tak je docíleno optimálně zdravého a úspěšného hubnoucího procesu. Každý klient by měl být rozhodnut, že opravdu nastala vhodná doba pro nový začátek – musí to zkrátka myslet vážně. Hned na začátku poradce zjistí váhové hodnoty, hladinu svalové hmoty, BMI, zdravý tělesný tuk a hodnoty viscerálního tuku a podobně, podle těchto hodnot se následně odvíjí další léčba.

Startuje se na dlouhou trať, ten kdo by chtěl zhubnout přes noc nepochodí. Chce to disciplínu a odhodlání, naučíte se jak, kdy a co jíst, jak se zapojit do pohybových aktivit a jak si váhu, kterou shodíte udržet na správné výši – snad řekněme raději nižší.

Kdy začít s hubnutím?

Nikdy není pozdě začít ale je důležité se pevně rozhodnout. Mnoho lidí si několik dní, týdnů měsíců ba i let říká – měl bych se sebou něco dělat, ale skutek žádný. Rozhodnutí je první krok, který tedy nastartuje Váš nový život. Je to rozhodně běh na dlouhou trať, nemůžete si myslet, že změníte dosavadní způsob života a po zhubnutí se vrátíte k tomu nesprávnému a nezdravému. Tak to samozřejmě nefunguje, leda by se Vám stýskalo po ztracených kilech a chtěli jste je opětovně nabrat. A tak to také funguje – jojo efekt samozřejmě nastává v případech rychlých úbytků, nezdravých diet a také navrácením se k nezdravému způsobu života.

Motivace a čas pro sebe

Sedněte si a popřemýšlejte, jaké by to bylo být opět ve formě, mít dobrou fyzičku, být sexy, dopřát si pěkné oblečení, dopřávat si radost z pohybu, prostě cítit se lépe. Motivace je také velmi důležitá a tak si dejte nějaký cíl. Může to být například dobrat se váhy, kde Vaše konfekční velikost spadne o několik čísel, může to být motivace znovu otěhotnět – když Vám v dalším těhotenství dosavadní váha brání graviditě. Také to může být zlepšení zdravotního stavu nebo jen prostě touha krásně vypadat. Váš poradce Ing. Jaroslav Kovář Vám s tím pomůže. Vymezte si čas jen pro sebe, 2 – 3 dny v týdnu mít své osobní volno – rodina Vám jistě vyjde vstříc.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8012 (dobra-kucharka.cz#9847)


Přidat komentář