Ječmen a jeho účinky

Ječmen patří nejen mezi nejstarší zemědělské plodiny, které se pěstují u nás, ale mezi nejstarší kulturní zemědělské plodiny na světě. Ječmen je jednoletá obilnina, některé druhy můžou být i víceleté.

Příběhy, ve kterých jsou zmínky o** ječmenu** a pokrmu z něj, existují i v nejstarší řecké, indické, židovské, mezopotámské nebo třeba čínské mytologii. Semena ječmene objevují archeologové i na archeologických nalezištích dávno zaniklých měst. Na území, kde se dnes rozkládá Česká republika, se podle údajů z archeologických nalezišť ječmen pěstuje údajně už neuvěřitelných 5000 let, přičemž v jihozápadní Asii, odkud k nám byl ječmen přinesen, se pěstuje ještě déle. Z ječmene se u nás dříve dělala mouka a pečivo a také různé kaše. Dnes se až 30 % ječmene u nás spotřebuje při výrobě piva. Z ječmene se totiž vyrábí ječný slad. Dále se z ječmene dělají kroupy. Ječné pečivo bylo ovšem z velké části nahrazeno pšeničným pečivem. Tato opravdu velmi stará kulturní plodina má však ještě jedno využití, o kterém u nás téměř nikdo neví.

Nejkvalitnější mladý ječmen a nejlevnější cena

Opravdovou kvalitu naleznete u společnosti DENEXON Acca, která je výhradním zástupcem australského výrobce MORLIFE.

www.mlady-jecmen.eu

Mladý ječmen

Jako** mladý ječmen** bývá označován nápoj z mladých nevyzrálých výhonků ječmene. Tento nápoj se používá v asijském tradičním léčitelství již tisíce let. Pro nás je to však spíše novinka. Mladý ječmen, neboli nápoj z mladého ječmene, se pije pro své blahodárné účinky na lidské zdraví.

Účinky mladého ječmene na lidské zdraví

Mladý ječmen obsahuje množství aminokyselin, vitamínů, minerálů a stopových prvků. Důležité ale je, že mladý ječmen obsahuje tyto látky v ideálních poměrech, díky čemuž naše tělo dokáže všechny užitečné látky z mladého ječmene snadno vstřebat a využít. Mladý ječmen přispívá k celkovému udržení zdraví našeho organismu a napomáhá správnému fungování imunitního systému díky tomu, že obsahuje všechny výše zmíněné látky v ideálních poměrech a navíc obsahuje také aktivní enzymy a chlorofyl, díky čemuž podporuje hojivé procesy v těle, šetrnou** detoxikaci organismu** a také odkyselení našeho těla. Většina lidí totiž konzumuje nadbytek kyselinotvorných potravin. Mladý ječmen je ale zásadotvorný a to je další důvod, proč nám pravidelné pití nápoje z výhonků mladého ječmene tak prospívá. Mladý ječmen nemá žádné vedlejší účinky, proto je možné konzumovat nápoj z něj dlouhodobě.

Můžou pít mladý ječmen bezlepkáři a diabetici?

Ječmen patří mezi ty obiloviny, jehož zrna obsahují lepek. Lepek může většina lidí konzumovat bez jakýchkoliv potíží, avšak někteří lidé trpí nesnášenlivostí lepku. To znamená, že konzumace lepku by jim způsobovala vážné zdravotní potíže. Nápoj z mladého ječmene však mohou pít bez obav i bezlepkáři, neboť výhonky mladého ječmene, ze kterých se nápoj připravuje, obsahují podle rozborů složení 0,0 miligramů lepku, tzn. mladý ječmen neobsahuje vůbec žádný lepek. Mladý ječmen je vhodný i pro diabetiky, neboť nárazově nezvyšuje hladinu krevního cukru.

Chorella Pyrenoidossa

Chlorella P. je zelená řasa, která je rovněž velmi bohatá na zdraví prospěšné látky. Podle odborníků na tradiční medicínu je** pozitivní účinek mladého ječmene** a Chlorelly ještě výraznější, pokud se konzumují dohromady.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8018 (dobra-kucharka.cz#9876)


Přidat komentář