Tradiční anglická snídaně

Tradiční anglická snídaně je pro mnohé z nás nepředstavitelným množstvím jídla, po jehož konzumaci budeme mít dostatek síly po zbytek dne. Je tomu tak proto, že Angličané jedí zejména ráno a poté až večer. Obědy odbývají v restauracích apod.

Anglická snídaně je dokonalou směsicí ingrediencí a chutí, které nám dodají energii na celý zbytek dne. Málokterý národ si na snídani pochutnává stejně jako právě Angličané, kteří si jídlo dokážou opravdu užít.

Tradiční anglická snídaně

Základem** tradiční anglické snídaně** je především vejce. Co nesmí chybět je také** párek, slanina, houby, rajčata, toastový chléb, ovesná kaše, džem** a v neposlední řadě také fazole v tomatové omáčce atd. Samozřejmostí jsou rovněž nápoje.

Vejce

Jak již bylo uvedeno výše, nesmí v anglické snídani chybět vajíčka. Tato se připravují buďto v podobě tzv. volského oka, ztraceného vejce nebo tradičně v míchané podobě, stejně tak, jak je připravujeme u nás. Jakou přípravu vajíček však u nás neznáme, jsou naměkko vařená vejce, do nichž se namáčí opečené plátky toastového chleba bez kůrky. Této přípravě se říká Soldiers, což je v překladu vojáci.

Páreček a slanina

Součástí anglické snídaně je rovněž vepřový páreček, který se servíruje v osmažené podobě. Každý z nás má jistě rád smaženou slaninu, kterou mají Angličané rádi také. Anglická snídaně bez smažené slaniny, nemůže být kompletní. Zajímavé však je, že slanina, kterou jí Angličané se s tou naší nedá srovnávat a podobá se více šunce.

Ovesná kaše neboli Porridge

Porridge je jedna z mála variant zdravé anglické snídaně. Pokud nevíte, o co se jedná, pak byste měli vědět, že je to ovesná kaše. Ovesné vločky se vaří s mlékem do té doby, než vznikne kašovitá hmota, do níž Angličané dávají také med či rozinky, nebo ji jedí jen tak.

Toasty

Anglická snídaně bez toastů není snídaní. Opečený toast z měkkého bílého i tmavého chleba nesmí nikdy chybět. A s čím se toasty jí? Především se ještě horké mažou krémovým, jemně slaným britským máslem nebo pomerančovou marmeládou, která je v této zemi velmi oblíbená. Marmeládu mnohdy Angličané vymění za džem.

Nápoje

Co nesmí u anglické snídaně rozhodně chybět, je sklenička především pomerančového džusu. Typickým anglickým nápojem, který se podává nejen při snídani, je čaj s mlékem, který je pro tuto zemi specifický. Čím Angličané nepohrdnou stejně jako my, je káva.

Jaké jsou další anglické snídaňové speciality?

Kromě výše zmíněného se můžete v anglické snídani potěšit ještě několika dalšími specialitami. A které to jsou? Smažené hlavičky hub, převážně žampionů, či osmaženou půlku rajčete, smaženou bramborovou placku nebo již zmiňované fazole v tomatové omáčce. Co bychom si na snídani my nikdy nedali je tzv. black puding, což je podobné našemu prejtu. Pro mnohé z nás je tento druh snídaně, dá se říci vražedným. Mnozí z nás příliš nesnídají a pouze při představě, že bychom měli po ránu pozřít vše, co je zde uvedeno, si nedokážeme představit, že bychom měli poté ještě pracovat. Pokud však zamíříme do Velké Británie, neměli bychom si alespoň jednou tuto vydatnou snídani nechat ujít.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id8010 (dobra-kucharka.cz#10032)


Diskuze a zkušenosti

Bibi | 03.11.2012 18:56
Re: Tradiční anglická snídaně nevíte nikdo kde bi se dali najít TRADIČNÍ Anglická jídla děkuju :) ;)

Kacka | 04.11.2015 19:54
Děkuju pomohlo :)


Přidat komentář