Zeleninové saláty - recepty

Zeleninové saláty. Zeleninový salát s jogurtovou zálivkou. Zeleninu omyjeme a pokrájíme na malé kousky, salát natrháme. Z jogurtu, hořčice, kopru, petrželky, špetky muškátového oříšku a soli připravíme zálivku. Míchaný zeleninový salát a další.

Zeleninové saláty

Zeleninových salátů je mnoho druhů, a zaleží pouze na vašem apetitu, který si vyberete. Připravili jsme pro vás recepty na letní zeleninové saláty, na kterých si určitě pochutnáte.

Míchaný zeleninový salát

Co budeme potřebovat

500 g čerstvých zelených fazolek (můžeme použít i zmražené), sůl, čerstvě mletý bílý pepř , 5 vajec, 300 g bílé cibule, 300 g červené cibule, několik snítek tymiánu (může být i sušený) , 3 polévkové lžíce citrónové šťávy.

Návod k přípravě

Čerstvé fazolové lusky očistíme, zbavíme špiček a vláken. Opláchneme a 10 - 15 minut vaříme v osolené vodě.Vejce uvaříme natvrdo a rozkrájíme na osminky. Oloupeme oba druhy cibule, přepůlíme a nakrájíme na tenké polokroužky. Tymián opláchneme, 2 snítky necháme na ozdobení, zbytek jemně nasekáme.

Marináda

Připravíme si marinádu smícháním citrónové šťávy, čtyř lžic vody, soli, bílého pepře a cukru a přidáme olivový olej. V salátové míse smícháme na menší kousky pokrájené fazolky s cibulí a tymiánem. Marinádu nalijeme na salát, řádně promícháme a na povrch pokládáme osminkami vajec a následně ozdobíme snítky tymiánu a necháme cca 30 minut rozležet.

Zeleninový salát s jogurtovou zálivkou

Co budeme potřebovat

30 g ředkviček, 30 g mrkve, 30 g celeru. 30 g cibule, 1 rajče, 2 listy hlávkového salátu, 2 lžíce bílého jogurtu, muškátový oříšek, sůl, lžička hořčice, petrželka, kopr. ### Návod k přípravě

Zeleninu omyjeme a pokrájíme na malé kousky, salát natrháme. Z jogurtu, hořčice, kopru, petrželky, špetky muškátového oříšku a soli připravíme zálivku, kterou pak přelijeme zeleninu a promícháme.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7952 (dobra-kucharka.cz#9739)


Přidat komentář