Nepečené dorty

Přemýšlíte, jaký moučník pro Vaši rodinu nebo přátele připravit? Rádi byste je odzbrojili lahodným, chutným a oku lahodícím dezertem? Dobrotou, kterou však nechcete dělat hodiny? Zvolíte-li některý z nepečených dortů, tak dozajista sklidíte úspěch.

V horkém letním období jsou** nepečené dorty** velmi osvěžující. Ovšem ani v podzimním a zimním období nejsou nepečené dorty pasé. Naopak jim můžete přijít na chuť po hutnějším, sytějším pokrmům, kterým povětšinou holdujeme v chladnějších dnech.

Můžete se inspirovat následujícími řádky, až budete zvažovat, jaký** moučník** o víkendu, či svátcích připravit.

Svěží tvarohový dort s ovocem

Na tvarohový dort budete potřebovat 4 tvarohy ve vaničce, 5 lžic moučkového cukru, 2 sáčky sypké želatiny, ovoce, piškoty, rum, kakao, barevné želé na vršek dortu, šlehačka.

Co se týká** tvarohu**, pak můžete volit mezi odtučněným, polotučným, či tučným tvarohem. Odtučněná forma není nijak špatná. Větší lahodnost a jemnost však čekejte s tvarohem plnotučným. V případě ovoce, můžete zvolit jednopruhové, například zahradní jahody, nebo borůvky, mandarinky, ananas. Můžete však také ovoce kombinovat, například maliny s borůvkami, maliny s jahodami aj. Vše záleží na chuti strávníků.

Pojďme nyní na přípravu** tvarohového dortu**. Uvidíte, jak je snadná a rychlá.

Příprava svěžího tvarohového dortu s ovocem

Vybrané čerstvé ovoce pečlivě operte a nechte okapat. Připravte si koláčovou formu, jejíž boky jdou lehce sundat. Formu vyložte dětskými kulatými** piškoty**. Budou-li dort jíst pouze dospělí, pak můžete piškoty lehce zakápnout rumem. Samozřejmě, že opět záleží na chuti strávníků.

Postup přípravy

Vezměte si rendlík, vsypte do něj želatinu a rozmíchejte v cca 250ml vody. Nechte želatinu nabobtnat po dobu cca 10 minut. Mezitím si dejte do mísy tvarohy, přidejte cukr a rozmíchejte. Použijete-li tvarohy ve vaničce, pak nebudete muset použít žádné další mléko, ani používat elektrický šlehač na rozmíchání. Tvaroh ve vaničce je za chvilku hladký, bez jakýchkoli hrudek.

Jakmile je želatina nabobtnalá, zahřejte ji k bodu varu, ale nevařte. Nechte ji pak za občasného promíchání trochu vychladnout a vlijte do mísy s tvarohem. Opatrně promíchejte, aby došlo ke spojení jednotlivých ingrediencí.

Nyní musíte pracovat poměrně rychle, protože želatina začíná tuhnout. Na piškoty dejte polovinu tvarohové směsi, uhlaďte a poklaďte ovocem, či opět proložte piškoty. Poté přijde druhá polovina tvarohové směsi.

Zdobení svěžího tvarohového dortu

Chcete-li aby bylo ovoce, které dáte na vršek dortu trošku zabořené v** tvarohové** směsi, pak ho použijte hned, jak do formy nanesete druhou polovinu tvarohového těsta. V případě, že chcete mí ovoce plně na vršku dortu, pak ho stačí použít, až bude dort ztuhnutý.

Doba tuhnutí trvá zhruba 4 až 6 hodin. Nyní zbývá dort podle Vaší fantazie dozdobit ovocem a přelít barevnou, případně průhlednou želatinou.

Než budete svěží tvarohový dort servírovat

Tvarohový dort můžete v podstatě servírovat tak, jak ho již máte. Přizdobit ho však můžete čerstvě ušlehanou šlehačkou, ať už světlou, nebo čokoládovou, dále čokoládovými hoblinkami, perličkami, čokoládovými lístečky aj.

Varianty svěžího tvarohového dortu

Stane-li se, že by se Vám snad tvarohový dort přejedl, či byste prostě jen chtěli změnu, pak můžete udělat kombinaci světlého a tmavého tvarohu. Kdy do tmavé části tvarohu přidáte kvalitní kakao. Pak již jen záleží na Vás, zda dáte světlou část dortu dolů, či navrch. Jednotlivé vrstvy můžete proložit ovocem, nebo piškoty.

Jablečný nepečený dort

Kdo z nás nemá dětství spojené s** jablíčkovou přesnídávkou**? Pokud máte malé děti, kterým přesnídávky kupujete, pak si možná také sem tam jednu zakoupíte, či je po nich tzv. dojíždíte. Co si však udělat domácí variantu přesnídávky, ovšem ne v řídkém stavu, zato s piškotky a sladkou šlehačkou?

A pokud dort připravíte na party, kde budou jen dospělí, pak můžete přidat rum. Ten skvěle doplní a podtrhne jemnost jablek.

Na jablečný dort budete potřebovat 1 kg jablek, citron, 2 vanilkové pudinky, vanilkový lusk, cca 100 g moučkového cukru, dětské kulaté piškoty.

Příprava jablečného nepečeného dortu

Jablka omyjte, oloupejte a nakrájejte na kousky, či plátky. Kousky jablek dejte do hrnce, podlijte troškou vody a duste do měkka. Jakmile budou jablka měkká, přidejte k nim rozšlehané vanilkové pudinky v trošce vody a cukr. Vše ještě povařte zhruba dvě minuty. Směs nechte trochu prochladnout a přidejte seškrabaný vnitřek vanilkového lusku. V případě potřeby můžete ještě dochutit cukrem, či citronovou šťávou.

Koláčovou formu vyložte piškoty, včetně boků. Na piškoty pak opatrně vlijte jablíčkovou směs. Vlažný dort pak dejte do lednice ztuhnout. Před podáváním můžete ozdobit šlehačkou a nastrouhanou hořkou čokoládou.

Nepečený dort se zakysanou smetanou

Další lehká a nezvyklá chuť se ukrývá v nepečeném dortu se zakysanou smetanou. V podstatě je postup obdobný, jako u dortu tvarohového. Stěžejní ingredience je však v tomto případě zakysaná smetana. Vůbec nemusíte mít obavy, že by Vám dort neztuhl. O to se opět postará želatina.

Na dort budete potřebovat 3 kelímky zakysané smetany, 5 lžic moučkového cukru, piškoty, 5 želatinových plátků, máslo na vymazání, kokosová moučka na vysypání, ovoce, barevné želé na vršek dortu.

Příprava nepečeného dortu se zakysanou smetanou

Nejprve si připravte dortovou formu. Vyberte takovou, jejíž boky jdou jednoduše sundat. Dortovou formu pak vymažte máslem. Soustřeďte se na dno a boky. Následně formu ještě vysypte kokosovou moučkou. Dno formy pak vyložte dětskými kulatými piškoty.

Postup přípravy

Plátkovou želatinu rozpusťte podle návodu. Zakysanou smetanu dejte do mísy, přidejte cukr a promíchejte. Přidejte rozpuštěnou želatinu. Polovinu vzniklé směsi pak opatrně vlijte do formy. Dbejte, aby piškoty nevyplavaly na povrch, tj. lijte smetanovou směs pomalu. Nyní opět poklaďte povrch piškoty. Na piškoty pak vlijte zbylou smetanovou směs.

Vršek dortu pak poklaďte ovocem. Vhodné jsou například broskve, meruňky, kiwi, jahody apod. Na závěr pak ovoce přelijte průhlednou, či barevnou želatinou. Dort dejte do chladničky a nechte ztuhnout.

Nepečený sušenkový dort

Když není co mlsat, tak sáhneme po sušenkách. Tentokrát však můžete vyzkoušet něco jiného a Vašich oblíbených sušenek se vzdávat nemusíte. Sušenky můžete použít čokoládové, nebo bez příchutě.

Na nepečený sušenkový dort budete potřebovat zhruba 2 balení sušenek (ne plněných), 100 g másla, 2 čokolády s vysokým procentem kakaa, 100 g cukru (krupice, moučka), 150 ml mléka, 2 tvarohy ve vaničce.

Příprava nepečeného sušenkového dortu

Sušenky nastrouhejte, rozdrobte, či dejte rozemlít do sekáčku potravin. Poté rozdrobené sušenky smíchejte s máslem a touto směsí vyložte dno dortového formy.

Poté si ve vodní lázni rozpusťte čokoládu, přidejte cukru, mléko a pečlivě metličkou promíchejte, aby došlo ke spojení ingrediencí. Do směsi pak dejte tvaroh a opět promíchejte. Směs pak navrstvěte na rozdrcené sušenky s máslem. Dort pak dejte do lednice ztuhnout.

Obměna nepečeného sušenkového dortu

Místo tvarohu ve vaničce, můžete použít lučinu, nebo mascarpone. Pokaždé tak získáte jinou chuť dortu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7938 (dobra-kucharka.cz#10046)


Přidat komentář