Lahůdky a dárky, které potěší na jazyku i na srdíčku

Potraviny patří k tradičním dárkům. Většinou kupujeme výběrové druhy a skládáme je do balíčku. Pokud jej však chceme odlišit od ostatních, můžeme zvolit netradiční pochutiny. Tím mile překvapíme oslavence.

Každý z nás má svou oblíbenou pochoutku. Může to být nějaká sladkost, vybraný druh masa nebo kvalitní víno. Potraviny se proto staly oblíbenými dárky pro mnoho různých příležitostí. Dorty, zákusky nebo chlebíčky jsou také vítaným doplňkem mnoha společenských akcí. Pokud si je neuděláme doma, lze si tyto lahůdky pořídit v obchodech. V nich najdeme i netradiční potravinové výrobky. Ty překvapí nejen svou lahodnou chutí, ale také svou nápaditostí.

Výroba potravin

Výrobou potravin vhodných do dárkových balíčků či na různé druhy společenských oslav se zabývá mnoho potravinových výrobců. Někteří z nich se snaží být v lecčems originální. Mezi ně patří firma DAREX - lahůdky a dárky. Její majitelka paní Dagmar Poláková připravila pro své zákazníky zajímavé kreace z masa a čokolády. V nabídce firmy DAREX nechybí ani velký výběr zákusků a dortů. Na své si zde přijdou i milovníci čokolády, pro které paní Poláková má připraveny belgické pralinky a jiné výběrové druhy nejvyšší kvality.

Darex - lahůdky a dárky

Firma Darex vznikla již koncem minulého století. Do dnešních dnů působíme jako fyzická osoba, i když jsme plátci DPH a ve firmě nás v současnosti pracuje celkem pět osob.

Od vzniku firmy jsme se zabývali převážně gastronomií a postupně jsme se přes provoz prodejny potravin stále více specializovali na výrobu a prodej dárkových potravin a zboží. Vše co se v mládí naučíš, jednou jako když najdeš. Nabyté zkušenosti z kuchyňské výroby a znalost charakteru surovin a přípravy různých dobrot jsou kvalitním základem pro další možnosti a způsoby zpracování potravin. A že variabilita potravinářských výrobků nemá hranice, to ví každý koho vaření jen trochu zajímá a baví. Firma Darex je toho důkazem, např. figurky ze salámu děláme na komerční bázi jako jediní v celé ČR. V naší nabídce na e-shopu najdete i další netradiční výrobky, např. salámové dorty, klobásové kytice, čokoládovou floristiku a další. Novinkou dneška je projekt na výrobu Raw food, který v současnosti testujeme, zdokonalujeme a přidáváme postupně do naší nabídky. Už dnes máme v nabídce léčivé kávy a čaje od spol. DXN a tyto nápoje nejen prodáváme se znalostí charakteristiky výrobků a jejich blahodárných účinků na lidský oganismus, ale naši zákazníci v Přerově si mohou na horkých i ledových léčivých nápojích pochutnat přímo v kavárně, která je součástí prodejny Darex v centru Přerova.

V Přerově nás najdete:

  • Centrální prodejna Darex, Komenského 883/23

Po - Pá 8.00- 17.00hod.

  • Prodejna Darex na autobus. Nádraží (Tovární ul.)

Po - St 8.00 -17.00hod.

Čt a Pá 8.00 -20.00hod.

Sobota: 9.00 – 13.00hod

e-shop: www.darexshop.cz

Mimopřerovským zákazníkům zboží zasíláme na určenou adresu a zájemcům o naše výrobky z Olomouce a okolí dovážíme zboží do OC Šantovka, konkrétně do prodejny Moravská vinotéka.

Na tomto místě bych ráda zmínila ještě služby, které poskytujeme. Všimli jste si už někdy, jak naprostá “hloupost”, která by Vám jako zákazníkovi usnadnila výběr nebo nákup, prodavačku nebo obsluhujícího naprosto nenapadne? A často pro Vás tuto službu neudělá ani když ji lze považovat za součást ceny? Já osobně na to narážím často, protože mám tu tzv. “Profesní deformaci.“ Našim krédem jsou “Služby pro 21. století”, to znamená s využitím nejmodernějších komunikačních a jiných technologií, které podporují komfort zákazníka. Máme takové firemní motto: služba musí být i s mašlí. Co vše se pod tímto mottem skrývá vědí zaměstnanci Darexu nebo pokud to budete chtít vědět, objednejte si něco z naší nabídky a poznáte to!

Naše netradiční služby:

  • Balení přinesených dárků i nepotravinových, např. vánočních nebo firemních.

  • Balení přineseného zboží. Na prodejně je k nahlédnutí ceník balících prací, a proto jsme schopni zabalit i Vaše přinesené zboží, které jste si zakoupili jinde. Přinést si můžete také vlastní dárkový koš, pokud nemá využití ve Vaší domácnosti.

  • Výdej nebo dovoz objednaného zboží i mimo provozní dobu prodejny, včetně soboty a neděle.

Vaše starost končí výběrem zboží. Jakmile si objednáte kterýkoli náš výrobek, ať už to bude dort, svatební koláčky nebo obl. mísy, tím veškeré Vaše starosti o výrobek končí. Vhodný a odolný obal pro transport dle Vaší potřeby už je naše starost. Např. zmíníte, že dort nebo kytici povezete vlakem nebo 2 až 4 hod. autem. Vložíme výrobek do pevné krabice, kterou předem vychladíme a ještě do ní přidáme na cestu zásobníky ledu, kterými zboží obložíme. Takto jsme schopni zajistit chlazenou přepravu zboží až 10hodin. A kolik bude tato služba stát? NIC! To je od nás jeden z těch dárků i s mašlí! Využíváme k tomu materiály se kterými běžně na prodejně pracujeme, např. Krabice od zboží.

Salámové dorty

Salám je oblíbenou uzeninou. Proto je častou součástí obložených chlebíčků a mís. Setkáme se ale také se salámovými dorty. Jedním z nich je Divočák. Tato uzeninová pochoutka je založena na kombinaci šunky s uzeninou. Tyto dvě ingredience jsou položeny na toustový chléb a proloženy sýrovou pomazánkou. Na povrchu dortu najdeme lahůdkovou paštiku, perník a bylinky. Divočák je ozdoben čabajkou, Poličanem a Ostravskou klobásou. Jeho vkusnou dekoraci zvýrazňuji jeho uložení na podnosu s listy hlávkového salátu.

Pro menší společnost je určen salámový minidort. Chlebový korpus je zde plněn sýrovou pomazánkou s uzeninou. K jeho vkusnému vzhledu přispívá ozdobení tokajskou klobásou, salámy Gurmán a Paprikáš, vepřovou pečení a sýrem Eidam. Dekoraci pak ještě doplňují olivy a nakládané cibulky.

 V nabídce najdeme i chutnou pochoutku ve tvaru koňské podkovy. Její základem jsou dva druhy toustového chleba - tmavý a světlý. Na ty je naložena sýrová pomazánka odlehčená tvarohem. K dalším chutným položkám této speciality patří sýr Eidam, šunka a suchý salám. Objednat si také můžeme dort s několika druhy sýrů, kde nechybí například oblíbený balkánský typ, Gouda nebo speciální italské výrobky. V produktu najdeme i stříbrné cibulky, černé a zelené olivy. Také z oblíbeného sýru Blaťácké zlato se vyrábí dort.

Dětem je pak určen Barbie dortík. Na toustovém chlebu je tady naložena šunka, debrecínská pečeně a uzený sýr. Děti také ocení jeho dekoraci tvořenou odlehčenou sýrovou pomazánkou, copánky z parenice a salámem Herkules, avšak zřejmě největší radost budou mít z panenky, která je součástí tohoto výrobku.

Nejnovějším výrobkem v kategorii slaných dortů je Sýrový dort Gorbáčik, jehož korpus tvoří pařený sýr Koliba, rozkrojený na vrstvy, které jsou promazány sýrovým krémem, proloženy vrstvou toustového chleba a doplněny stříbrnými cibulkami. Dortové zdobení zdůrazňují sýrové růžičky a gorbáčikové copánky.

Salámové kytice

Uzeniny se dají vkusně využít i ve floristice. Tento netradiční dárek potěší jistě jak muže, tak především ženy. V klobásových kyticích najdeme oblíbené druhy salámů - Vysočinu, Poličan nebo Uherský či Lovecký salám. Ty doplňují malé klobásky, čabajky, sýry Baby Bell, pórek, cibule, případně mrkev a česnek. V nabídce na www.darexshop.cz nebo v katalogu na kterékoli prodejně je celá škála kytic s uzeninou a pokud tam nenajdete tu dle Vašeho gusta, řekněte nám svou vlastní představu a společně najdeme řešení.

Figurky ze salámu

Salám se dá upravovat také do různých tvarů a takto lze z něj tvořit různé figurky. V nabídce najdeme postavičky policajta, výpravčího, vojáka, černošky nebo psa. Výrobky jsou dělány vždy z kvalitních salámů, jako jsou např. Lovecký nebo Vysočina a z maďarských klobás. Věřte že právě tento dárek, vždy vykouzlí úsměv na tvářích všech přítomných, protože máme rádi “hračičky.”

Masové rolády

Své příznivce si rozhodně najdou také masové rolády. Milovníci vepřového si mohou vybrat mezi již upečenou nebo tou, která je určena k upečení. Kromě kvalitního masa rolády obsahují vejce, okurek, kápie a párek. Najdeme však také kuřecí rolády nebo domácí sekanou roládu. Kromě masa jsou jejich součástí kápie, vaječina a žampiony.

Lahůdkářská výroba

Pokud hledáte lehčí variantu pohoštění než jsou přímo masové rolády, pak bych ráda upozornila na naše výrobky šunkovou a sýrovou roládu. Obě jsou plněny stejnou náplní ze sýrového žervé se stříbrnými cibulkami a brusinkami. Za zmínku stojí určitě i šunkové rolky, které sice nejsou nic objevného pod sluncem, pokud ovšem nejsou vyrobeny právě v Darexu. Místo tužidla používáme k naplnění rolky ze šunky nejvyšší kvality ušlehanou smetanu s přidáním mascarpone a to činí z rolky doslova chuťový zážitek. K lahůdkářským výrobkům patří i nabídka obložených mís a tady bych ráda zmínila mísu Celiaki, která je složena jen z bezlepkových surovin.

Šunková kýta a šunka Jamon

Pro opravdové labužníky je určena šunka Jamon. Ta patří v zemi původu Španělsku k nejprodávanějším výrobkům z vepřového masa. Má ideální složení a množství tuků, což příznivě ovlivňuje její vůni a šťavnatost. Vyrábí se podle staré receptury, kdy se maso nechá 14 měsíců zrát. Zvláštním druhem šunky pocházející rovněž ze Španělska je Paleta Iberica de Cebo. Ta je vyrobena z iberského prasete, které se od ostatních druhů odlišuje svou genetickou vadou. Díky ní je jeho svalstvo natolik málo kompaktní, že mu umožňuje do něj volné pronikání mastných kyselin. Iberská šunka je protkána žilkami tuku, což jí zaručuje mimořádnou jemnost. Doba jejího zrání je 18 měsíců a váha činí okolo 4 kilogramů. Také vtipně pojatý dárek přijít na oslavu s šunkovou kýtou přes rameno a složit ji před oslavence.

Čokoládové výrobky

  • Firemní čokoládové dárky s logem
  • Čokoládová kancelář
  • Čokoládová erotica
  • čokoládové figurky

Vybrat si můžeme také z rozličných tvarů. Kromě belgických pralinek obchody nabízí různé druhy čokolád. Ty se liší nejen svým složením, ale často jsou netradičního vzhledu. Na naše přání si můžeme nechat vyrobit tabulku čokolády s logem naší firmy nebo jménem. Toto může být rovněž provedeno jiným barevně odlišným druhem. Často se setkáváme i s netradičním zpracováním čokolády. Na pultech obchodů tak najdeme čokoládové baterie, zápalky či hodinky. K předvánočnímu času nejen u dětí patří adventní kalendáře. Pravidelným pojídáním jednotlivých kousků čokolád máme přehled o blížících se Vánocích. Lze si vyrobit také adventní kalendáře s vlastním potiskem. Oblíbené jsou také novoroční přáníčka vyrobená z čokolády.

Čokoládová floristika a Sladké kytičky

A to doslova. V naší nabídce najdete i kytky s čokoládovými pralinkami, především bych zdůraznila kytici Ferrero s živými růžemi, která je krásným a reprezentativním dárkem k významným příležitostem či narozeninám.V levnějším provedení je hodně oblíbená kytice Valentýnská nebo tzv. Francouzská vazba, jejíž kompozici jsem skutečně převzala od své francouzské kolegyně Amorinové z Paříže, se kterou již několik let spolupracujeme. Vaše dítě nebo vnouče by jistě potěšila např. Dětská lízatková kytička nebo kytka s hračkou. I takové zboží máme v dětském programu.

Víno

Pořádnou oslavu si bez láhve kvalitního vína snad ani nejde představit. Vinotéky dnes nabízejí kvalitní druhy takřka z celého světa. Vinařství má na území dnešní České republiky více než dvoutisíciletou tradici. Proto jsou naše vína i dnes velmi dobře hodnocena. Pochází většinou z jižní Moravy, ale vinařské oblasti se nacházejí také na Mělnicku a Litoměřicku. Z evropských vín si oblibu českých zákazníků získaly výrobky francouzských, italských, španělských, portugalských, maďarských a bulharských vinařů. V mnoha českých obchodech lze zakoupit také výrobky ze zámoří především ze Spojených států amerických, Argentiny, Chile, Austrálie nebo Nového Zélandu.

Dárkové koše

Vybrané potraviny můžeme vhodně uspořádat do dárkového koše. Jeho součástí bývá víno či jiný alkohol. Vhodným zpestřením jsou rovněž sladkosti. Zajímavým doplňkem bude dárková kazeta s motivem Kamasutry. Do koše lze dodat tak pivní kosmetiku nebo léčivou kávu. Výhodou spojení dárkové prodejny s výrobou a prodejem lahůdek je skutečnost, že můžeme do dárkových balíčků a košů dle Vašeho přání přidat kvalitní sýry nebo uzeninu. Koše si můžete vybrat jak na e-shopu, tak přímo na prodejně již máme různé hotové nebo zabalíme dle Vašeho přání a výběru.

Raf Food

Tato cesta je pro nás ve stadiu zrodu, máte jedinečnou příležitost sledovat krok za krokem realizaci nového projektu a já vám všem slibuji, že tento proces budeme důsledně popisovat na FB včetně kroků, které podnikneme k tomu, aby si výrobky z čerstvých surovin našly své konzumenty a své místo na trhu I i ve městě s nízkou kupní silou,jakým dnešní Přerov bezesporu je. Budeme s vámi konzultovat nejen nové výrobky a vlastnosti různých druhů ovoce a zeleniny, ale také se zaměříme na profesní aspekty, skladování surovin, spotřební lhůty a efektivitu výroby a prodeje.

S myšlenkou na přípravu a servírování jídel z čerstvého ovoce a zeleniny jsem si pohrávala už dávno před otevřením nové prodejny Darex v Přerově. Bylo to počátkem roku 2014, kdy jsem se rozhodla, že když v našem pomalým, ale jistě "vymírajícím městě" žádné nové a zajímavé služby nevznikají, dokážu, že to jde i v době krize, ale chce to nápad, víru a vůli. Hlavně to nevzdát hned, když to nejde samo. Před otevřením provozovny jsem měla několik pohovorů se zájemkyněmi o zaměstnání, o práci se zde psát nedá, spíše to byl zájem o plat. Nakonec to dopadlo po několika jednáních tak, že jsem se rozhodla svůj původní záměr na Grow food přehodnotit a pustit se jen do toho, co zvládnu v nouzi i sama. Jenže. Ta myšlenka už tu jednou byla a je. Nedávno jsem se opět vrátila z cesty po zahraničí, po 2 týdnech pestré a lehké stravy jsem se zastavila v první přerovské jídelně u nádraží na jídlo a výběr byl úžasný. Hrnec zelí, pečená kolena a žebírka, pěkně mastňoučká a kdyby snad někdo neměl chuť na mastnou pečínku, pak tu byl ještě řízek. Made in Czech. Vítej doma!

Opět se mi vrátila nutkavá potřeba něco s tím udělat. Tak jsem sedla k internetu, začala jsem vyhledávat různé recepty fresh, grow a nakonec i Raw food, nakoupila jsem spoustu druhů ovoce a zeleniny s jejich přípravou téměř žádné zkušenosti nemám, ale vytrvale zkoušíme a studujeme. Něco rovnou po ochutnání zavrhneme s tím, že toto zatím ne, protože to neumíme ještě dostatečně profesionálně zpracovat, něco se podařilo hned a některé pokrmy postupně zdokonalujme. Např. lilek, umíme ho péct dokonce i plněný mletým masem, ale grilovat ne a ne. Na kontaktním grilu je z něj po chvíli břečka. Zřejmě se časem popracuji k dokonalejší technologii přípravy. Zato salát ze syrových žampionů se nám povedl hned napoprvé nebo takový špenát z kopřiv. Pochoutky! Momentálně věnujeme nejvíce času pamlskům z cizrny. Zkoušeli jsme např. placičky, ale dle receptu stačilo cizrno přes noc máčet, jenže výsledek byl tuhý až nejedlý. Teď už bobule pro jistotu po nočním máčení ještě vaříme, dnes se nám docela povedl napoprvé Hummus a také to čevabčii už je docela dobré. Protože se zabýváme rostlinnou stravou v komerčním provozu, musíme si u každé zkoušené receptury dělat přesná měření a to jak hrubé váhy suroviny před očištěním nebo opracováním, tak i po tepelném zpracování kvůli ztrátě nebo nabytí hmotnosti. Pokud se mi podaří prosurfovat se až k takto vypracovaným profi receptům nebo alespoň výtěžnostem surovin, hodně nám to ulehčí práci. Jinak budu ráda s kýmkoli na této platformě spolupracovat.

DAREX, lahůdky a dárky - S pozdravem Dagmar Poláková

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7943 (dobra-kucharka.cz#10080)


Přidat komentář