Domácí krtkův dort

Krtkův dort patří mezi oblíbené pochoutky malých i velkých stolovníků. Velmi často se nepřipravuje jen na oslavy, ale například jako zákusek na neděli. Pokud je stolovníků více, je lépe krtkův dort připravit větší.

Krtkův dort

Směs na** krtkův dort** dnes nabízí každé potraviny i supermarket. Krabice však stojí okolo 65 korun a musíte koupit ještě celou řadu ingrediencí. Krtkův dort vás tak přijde dosti draho. Navíc je velmi malý a při větším počtu strávníků se nemusí dostat na každého. Nabízím vám dva recepty na domácí krtkův dort. Jeden v klasické podobě a ten druhý na plech. Oba poškádlí vaše chuťové buňky.

Domácí krtkův dort

Budete potřebovat: Na korpus: 180 g polohrubé mouky, 100 g moučkového cukru, 2 žloutky, 2 bílky, 1 lžíci vařící vody, 100 ml oleje, 1 lžíci rumu, 2 vrchovaté lžíce holandského kakaa, 125 ml mléka, 1 kypřící prášek, 2 vanilinové cukry. Na náplň: 3 banány, 500 ml smetany ke šlehání, 2 ztužovače šlehačky, 40 g moučkového cukru, 2 vanilinové cukry, 100 g čokolády na vaření.

Postup: Bílky dejte zvlášť vyšlehat do pěny s 2 vanilinovými cukry. Žloutky a cukr vyšlehejte do pěny, přidejte lžíci vařící vody a šlehejte dál. Do husté pěny pomalu přilévejte olej a stále šlehejte. Do husté pěny přidejte rum a lehce promíchejte. Nyní lehce vmíchejte mouku smíchanou s kakaem a kypřícím práškem střídavě s mlékem. Hmotu nakonec** zlehčete** sněhem z bílků. Těsto na krtkův dort vlijte do vymazané a vysypané kulaté formy o průměru 24 centimetrů a dejte péci do trouby vyhřáté na 170 stupňů na dobu 30 minut. Po vychladnutí obřežte korpus 1,5 cm od okraje a vnitřek vydlabejte lžící tak, abyste neporušili dno. Dno má být silné asi 0,5 cm. Drobky těsta dejte zatím do misky. Nyní je čas připravit náplň. Šlehačku vyšlehejte se ztužovačem do husta. Cukr a nasekanou čokoládu** vmíchejte** do ušlehané šlehačky.** Banány** oloupejte a rozkrájejte podélně, pak je urovnejte do vydlabaného korpusu. Na ně navršte šlehačku s kousky čokolády a** vytvořte** kopeček, na který namačkejte jemně rozdrobený vnitřek korpusu. Tím je dort hotový.

Domácí krtkův dort na plech

Budete potřebovat: Na těsto: 4 vejce, 2 sklenice pískového cukru, ½ sklenice oleje, 3 sklenice polohrubé mouky, 1 sklenici mléka, 1 kypřící prášek, 2 velké lžíce kakaa. Na náplň: 250 ml mléka, 1 a ½ sáčku vanilkového pudinku, 2 lžíce krupicového cukru, 250 g tvarohu v kostce, 500 g zakysané smetany, 2 vanilinové cukry, 250 ml smetany ke šlehání, 100 g čokolády na vaření.

Postup: Nejprve si připravte krém. Z 250 ml mléka, pudinkového prášku a krupicového cukru uvařte hustý pudink. Po vychladnutí ho smíchejte s tvarohem, zakysanou smetanou, vanilinovým cukrem, dotuha ušlehanou smetanou a nastrouhanou čokoládou. Dejte do chladna. Na korpus dejte vyšlehat bílky s částí cukru. Žloutky vyšlehejte se zbylým cukrem dohusta, přidejte olej a šlehejte do husté pěny. Nyní přidejte střídavě mléko a mouku smíchanou s kypřícím práškem a kakaem. Nakonec lehce vmíchejte sníh z bílků. Nalijte na pečícím papírem vyložený plech a** pečte** asi 40 minut při 160 stupních. Upečený korpus vydlabejte tak, aby na okrajích a na dně zůstal neporušený centimetr těsta. Vnitřek** poklaďte** rozpůlenými banány, potřete krémem a zasypte drobky z korpusu. Lehce** zamáčkněte** a dejte přes noc chladit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7930 (dobra-kucharka.cz#10025)


Přidat komentář