Makrobiotická restaurace

Makrobiotická restaurace je dokonalým místem k tomu, abychom si vyzkoušeli makrobiotickou stravu nebo se inspirovali jídly, která zde vaří. A právě ona inspirace je pro nás důležitá v případě, že máme doma někoho, kdo trpí potravinovou alergií.

Chceme-li navštívit makrobiotickou restauraci, měli bychom vědět, co to vlastně makrobiotická strava je. Makrobiotika je alternativním způsobem výživy, prezentujícím snahu o návrat k přirozenému způsobu života.

Makrobiotická restaurace

To, že je nějaká makrobiotická strava snad víme, ale že je možno si tento druh stravy objednat také v restauracích již mnoho z nás neví. Restaurace nabízející na svých jídelních lístcích makrobiotickou stravu existují a je pouze potřeba se o nich dozvědět.

Co je makrobiotika?

Makrobiotika je především rostlinná strava obsahující minimální množství živočišných potravin. Hlavními potravinami, které se v makrobiotické stravě používají, jsou obilniny, některé druhy zeleniny, luštěniny, mořské řasy, semena, ořechy a ovoce. Makrobiotiky povolují pouze malé množství ryb, mořských živočichů a drůbeže. Co je u makrobiotické stravy zakázáno, je výsekové maso, tuky, uzeniny a mléko, cukr, sůl, káva, čaj a alkohol. Pro makrobiotiky jsou nezdravé všechny potraviny jako brambory, rajská jablka a tropické ovoce, pocházející ze zahraničí. Součástí makrobiotiky jsou rovněž léčebné praktiky orientální zdravovědy a potraviny, které jsou při ní použity, jsou hodnoceny podle obsahu jin – jang. Lidé, propagující makrobiotiku jsou přesvědčeni, že touto výživou lze dosáhnout energetické rovnováhy a dokonce lze pomocí ní zhojit všechny choroby a to včetně rakoviny. Chceme-li s makrobiotickou stravou začít, měli bychom se poradit s odborníkem.

Jaká jídla se v makrobiotických restauracích podávají?

Makrobiotické restaurace jsou určeny nejen pro lidi, kteří makrobiotickou stravou tzv. žijí, ale také pro ty, kteří si jen chtějí vyzkoušet, jak vlastně chutná. Podstatou jídelníčku v tomto druhu restaurací je, připravit makrobiotická jídla tak, aby byla nejen dobrá, ale také, aby pěkně vypadala. A, co že se tedy v makrobiotických restauracích podává? Tak jako v běžných restauracích zde podávají oběd sestávající z polévky, hlavní jídla, přílohy a saláty. Hlavním rozdílem mezi těmito restauracemi jsou pouze suroviny, ze kterých jsou daná jídla zhotovována.

Příklad menu v makrobiotické restauraci:

  • Zeleninová polévka s mořskou řasou
  • Rizoto se zeleninou
  • Řepný salát

Makrobiotický jídelníček

Makrobiotický jídelníček by měl být sestavován přesně podle makrobiotických zásad a měl by být vhodným doplňkem či základem diet, které jsou vhodné pro potravinové alergie. Z výše uvedeného vyplývá, že by měl makrobiotický jídelníček sestavovat člověk, mající v oblasti makrobiotiky dostatečné vzdělání a dokáže tedy sestavit jídelníček přesně tak, aby byly poměry všech surovin vyvážené. Tím, že navštívíme makrobiotickou restauraci, bychom měli všechny pochyby o složení daného jídelníčku vypustit. Návštěvu makrobiotické restaurace tak můžeme brát jako dokonalou možnost, jak sestavit jídelníček pro někoho z našich blízkých v případě, že kupříkladu trpí potravinovou alergií.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7880 (dobra-kucharka.cz#9898)


Přidat komentář