Irská hospoda

Poznávání jiných kultur se odvíjí i od gastronomie. Existují ale i různá specifika. Co mají Irové a Češi společné? Lásku k pivu. Tak v tom případě vyrazte s přáteli do irské hospody.

Pivo, to je v Británii pojem v podstatě stejný jako v Čechách. I když se o tom českém moku traduje, že je nejlepší na světě, tak mnozí odborníci mají ale menší výtky. Jedná se především o možnosti a výběr piv. Spousta lidí si pak považuje, že to irským nápojům z chmele nechybí. Inu, zkuste je ochutnat.

Co pít v irské hospodě?

Jak už jsme zmínili, tak jako první se nabízejí piva. Záleží na hospodách, jaký je výběr piv, všeobecně lze ale říci, že si restaurace zakládají na výběru z českých moků, které pak obohatí i těmi irskými. Stálicí je pak třeba Guinness, což je oblíbené pivo v Británii, které má proslulost i po celém světě.

Jako další to jsou různé destiláty, zejména whisky, což má v Irsku také bohatou tradici. Můžete je mít samostatně, kdy si vychutnáte jejich pravost anebo je lze namíchat do koktejlu. Protože se ale jedná o tvrdý alkohol, tak nemíchejte s ničím dalším.

Výběr pití pak souvisí i s oněmi koktejly. V irských hospodách naleznete jak zahraniční nabídku, tak si zde zakládají i na pestrém výběru tuzemských pochutin. Koktejly, vína, piva i destiláty patří jako alkohol k restauraci a v těch irských máte v podstatě vždy záruku, že zde budete mít pestrý výběr a zajištěnu kvalitu. Pokud ale nebudete náladu na alkohol, tak můžete vyzkoušet i čaje, což je s Británií spjaté.

Co jíst v irské hospodě?

V irských hospodách se vzhledem k podávaným nápojům nabízí třeba tzv. něco k pivu. Topinky, nakládaný hermelín, směsice sýrů nebo utopenci, to je základ, který je jako pochoutka k moku. Jestli máte větší hlad, tak se vám nabízí pečená žebra nebo křidélka. Vůbec masa jsou oblíbená v irské kuchyni. To zahrnuje i výběr uzenin nebo různých kotlíků se směsicí mas, které mohou být i pikantní. K tomu pak často přikusujete pečivo a berete si i různé omáčky. Typickým pokrmem je pak ještě slanina.

Kdy jít do irské hospody?

Jestli chcete opravdu nasát tu pravou atmosférou a poznat Iry, pak si buďte jisti, že na svátek Sv. Patrika (patron Irska) 17. března najdete Iry v těchto hospodách. Tuto tradici nevynechají, ať už jsou v jakémkoli místě na Zemi. Zde pak poznáte naturel a tu pravou atmosféru irských obyvatel.

Irsko má s Českem leccos společné. Proto, pokud budete chtít slavit, užívat si piva anebo jíst žebírka či křidélka, tak vyrazte do irské hospody, kde zažijete nevšední atmosféru. Pro opravdové užití pak zkuste den svátku Sv. Patrika, kdy poznáte irský naturel dosyta.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7887 (dobra-kucharka.cz#9945)


Diskuze a zkušenosti

Jaromír | 02.03.2014 16:27
Re: Irská hospoda Ten chytrolín co tohle psal, nikdy v Irsku, natož v pravé irské hospodě určitě nebyl! Nakládaný hermelín a utopenci v irské hospodě je vynikající fór!!! Co takhle dát si opravdovou irskou pochoutku jako \"Irish stew\" nebo vynikající \"chowder\" vážený znalče??


Přidat komentář