Vegetariánská pizza

Nejen milovníci masa si mohou pochutnat na oblíbeném italském pokrmu, pizze. Pizza se dá totiž připravit na rozličné způsoby. Vedle masové a zeleninové variace, je mezi příznivci pizzy oblíbená i varianta sladká, v podobě pizzy čokoládové.

Základní recept na pizzu

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli příchuť pizzy, pak společným základem je těsto. Záleží zcela na Vás, zda dáte přednost mouce bílé, celozrnné, popřípadě kombinaci bílé a celozrnné mouky. Máte také možnost si udělat domácí pizzu se vším všudy, tedy i s těstem. V případě, že však spěcháte, můžete použít také zakoupené těsto listové, či těsto na pizzu. Ovšem, domácímu těstu se žádné kupované nevyrovná.

Na dvě pizzy budete potřebovat 1 kostku droždí, 500g hladké mouky, 2 lžíce olivového oleje, 1 vejce, lžička cukru, 250ml vlažné vody, špetku soli.

V ½l hrnečku si ohřejte vodu, aby byla vlažná. Do hrnečku pak rozdrobte droždí, přidejte lžičku cukru a špetku soli. Nechte vykynout kvásek. Mezitím si dejte do mísy hladkou mouku, vejce a olivový olej. Přidejte kvásek, vše zpracujte v hladké těsto a nechte na teplém místě vykynout. Vykynuté těsto pak rozprostřete do dvou forem, vymaštěných olejem.

Na připravené těsto pak přijde zvolená náplň.

Pizza s rajčaty a sýrem

Klasikou mezi pizzami, je bezpochyby pizza s rajčaty a mozarellou. Kromě surovin na těsto, si připravte rajský protlak, nebo kečup, rajská jablka, oregano, mozarellu a olivový olej.

Připravené těsto, vyložené ve formě, potřete rajským protlakem, či kečupem. Poté na vrch dejte na kolečka nakrájená rajská jablka, posypte oreganem. Okraje těsta potřete olivovým olejem. Pizzu vložte do předem vyhřáté trouby a pečte, dokud nezískají rajčata kůrčičku. Těsně před dohotovením pizzy, ji posypte nastrouhanou mozarellou.

Pizza s cuketou

Vedle známé klasiky si můžete také připravit některou z ne zrovna standardních pizz. Na** cuketovou pizzu** budete potřebovat 1 větší cuketu, 1 cibuli, rajská jablka, papriku červenou, papriku zelenou, oregano, česnek, sýr, rajčatový protlak, nebo kečup.

Na připravené těsto rozetřete rajčatový protlak, nebo kečup. Cuketu oloupejte, pokrájejte na kostičky, stejně jako papriky a cibuli. Vše poduste na oleji. Směs jemně osolte a přidejte propasírovaný česnek. Jakmile směs vychladne, můžete ji dát na těsto s kečupem. Na vršek směsi dejte oregano a vložte pizzu do předem vyhřáté trouby. Těsně před dopečením pizzy hustě posypte nastrouhaným sýrem. Zvolit můžete standardní cihlu, nebo mozarellu.

Pizza se sýrovými variacemi

I milovníci pizzy se šunkou či tuňákem, si kolikráte rádi pochutnají na pizze sýrové. Připravit si můžete pizzu z jednoho, či hned několika druhů sýrů. Vhodnými sýry jsou mozarella, niva, hermelín, gouda, cihla. Pomyslně rozdělte těsto pizzy na jednotlivé dílky, které poklaďte daným sýrem. Na jedné pizze si tak budete moci vychutnat různé sýrové příchutě. Navíc se sýry v přechodech spojí a vytvoří zcela originální chuť. Sýry můžete také ozdobit kolečky oliv černých a zelených.

Pizza s čokoládovým müsli a ovocem

Nejen mlsné jazýčky mohou ochutnat pizzu na sladkou variaci. Kromě surovin na těsto si připravte čokoládový krém, čokoládové nebo ovocné, či oříškové m üsli (nezapékané), ovoce podle chuti (maliny, broskve, ananas aj.).

Připravené těsto, vyložené ve formě, potřete čokoládovým krémem. Vršek posypte müsli a poklaďte na kousky nakrájeným ovocem. V případě drobného ovoce, ho můžete použít celé. Pizzu vložte do předem vyhřáté trouby. Doba pečení je individuální, dle druhu ovoce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7874 (dobra-kucharka.cz#10005)


Přidat komentář