Zdobení krátkých nápojů

Zdobení krátkých nápojů Léto je snad nejoblíbenější roční období, a k dlouhým, horkým, letním dnům patří naprosto neodmyslitelně nejen koupání a opalování, ale také skvělé, ledově vychlazené míchané nápoje, koktejly a další vynikající drinky.

Zdobení krátkých nápojů

Léto je snad nejoblíbenější roční období, a k dlouhým, horkým, letním dnům patří naprosto neodmyslitelně nejen koupání a opalování, ale také skvělé, ledově vychlazené míchané nápoje, koktejly a další vynikající drinky.

Mezi míchané nápoje patří také krátké a dlouhé nápoje, čili, long drinky a short drinky o kterých se v tomto článku dozvíte zajímavé a mnohdy překvapivé informace a také pár receptů na tyto nápoje, které vás v tomto horkém počasí skvěle osvěží. Krátké nápoje, na které se zaměříme nejvíce, mají jednu obrovskou výhodu, a tou je jejich mnohdy snadná příprava, díky níž si téměř jakýkoliv oblíbený short drink můžete připravit sami doma. Takže pokud se vám, po celodenním opalování a koupání nechce vyrazit do baru mezi lidi, ale přesto chcete prožít skvělý večer ve společnosti svých přátel a blízkých, stačí si vybrat některý z vynikajících krátkých nápojů, koupit potřebné ingredience a začít s přípravou svého oblíbeného nápoje, který si vytvoříte podle své vlastní chuti. Vy i vaši přátelé určitě ocení originální chuť vámi vytvořeného nápoje a také skutečnost, že za něj nemusí utratit ani korunu a navíc se nemusí mačkat a tísnit někde v baru, přeplněném cizími lidmi. V tomto článku vám prozradíme pár tipů na ty nejlepší krátké nápoje, jejich přípravu a také jejich zdobení, které jistě ocení každý, komu nezáleží jen na chuti ale také na vzhledu lahodného nápoje. Prostě, čím víc jídlo na talíři nebo nápoj ve skleničce lahodí našemu oku, tím větší na něj máme chuť.

Rozdělení míchaných nápojů

Nápojů, ať už alkoholických nebo nealkoholických, je samozřejmě velmi mnoho, a tak je můžeme rozdělit do mnoha kategorií podle různých kritérií. Základní rozdělení je samozřejmě podle obsahu alkoholu, jde tedy o rozdělení na alkoholické a nealkoholické nápoje. Další rozdělení už tak jednoznačné a jednoduché není.

Je to například rozdělení podle pozice v menu, kde se nápojům před jídlem říká aperitivya naopak, nápojům podávaným po jídle se říká digestivy.Pak je zde také rozdělení podle velikosti daného nápoje a to, na krátké nápoje, kterým se také říká short drinky, dlouhé nápoje, jimž barmani říkají long drinky ale také střední nápoje zvané medium drinky. Dalším kritériem pro dělení nápojů je jejich obsah cukru a podle tohoto kritéria je rozdělujeme, na suché, polosuché a sladké. Určitě nikoho nepřekvapí poslední rozdělení podle teploty, na teplé a studené nápoje.

Nejlepší krátké nápoje a jejich zdobení

Krátké nápoje neboli, jak je nazývají barmani,** short drinky**, patří mezi míchané nápoje, ve kterých se snoubí chuť alkoholu, některého z kvalitních, ovocných nealkoholických nápojů a také čerstvého ovoce, které zde slouží také jako zdobící prvek. Short drinky, jsou nápoje, jejichž obsah není větší než 11 cl a můžeme je rozdělit na, krátké nápoje, které svým charakterem připomínají aperitivy a pijí se tedy před jídlem a na ty, které se mohou konzumovat během celého dne ne však před jídlem a jsou většinou sladkého nebo polosladkého typu.

Mohlo by se zdát, že zdobení krátkých i dlouhých nápojů je jednoduchou věcí, ale zase tak jednoduché to opravdu není. Velké množství míchaných nápojů se totiž musí připravovat a také zdobit přesně tak, jak je to dáno v originálních receptech barmanské asociace, a tak nemají barmani úplně volnou ruku při jejich přípravě. I přesto je ale každý z namíchaných drinků originální a chutná v každém baru trochu jinak.

Velká část lidí si myslí, že zdobení nápojů je vymožeností dnešní doby a v minulosti to takhle nefungovalo. Opak je pravdou a zdobení míchaných nápojů bylo už v minulosti velmi důležité a postupem času se z něj stala jejich nedílná součást, bez které si tyto drinky již nedokážeme představit.

Zdobení je důležitou součástí míchaných nápojů a to především proto, aby si návštěvníci baru odnesli nejen skvělý chuťový ale také estetický zážitek, který je podle některých odborníků stejně tak důležitý. V minulosti se drinky zdobily většinou střídmě a barmani se zdobením moc neexperimentovali.

A jak nebo podle čeho vlastně, se míchané nápoje zdobí? V případě, že se jedná o nápoj, jehož základem je tequilla, používá se ke zdobení limetka, citron nebo jiné citrusové plody. Pokud jde o míchaný nápoj, který má jako základ rum, používají barmani většinou plody tropického ovoce. Oblíbenými míchanými nápoji jsou samozřejmě takové, jejichž základem je vodka nebo gin, a tyto se zdobí obvykle olivami, koktejlovými třešničkami nebo kůrou citrusových plodů.** Whisky, popřípadě brandy**, je základem posledního typu míchaných drinků a tento typ se zdobí málo, a někdy dokonce vůbec. V případě zdobení se používá především koktejlová třešnička.

Fantazie barmanů ohledně zdobení míchaných nápojů prakticky nemá v dnešní době meze a nápadů jak nebo spíše čím drinky vylepšit je více než dost. Většinou se zdobení volí podle chuti nebo vzhledu nápoje, takže lze použít téměř jakékoliv ovoce a to ve formě plátků, měsíčků, řezů kůry popřípadě jiných tvarů. Dalo by se říct, že u většiny drinků se zdobí pouze sklenička, ale existují i takové, které se zdobí přímo, a to, vložením ozdoby přímo do nápoje. Dalšími, po ovoci nejčastějšími ozdobnými surovinami, jsou různé druhy bylinek, nejčastěji máta. Když zabrousíme do exotických zemí, můžeme se setkat se zdobením crustami, které se vytvářejí solí či moučkovým nebo třtinovým cukrem. Pokud byste chtěli mít crusty barevnější, stačí pokapat cukr například červenou grenadinou. Kdybychom se podívali do zemí ještě víc vzdálených, viděli bychom zdobení ohněm nebo prskavkami. Drinků s tímto zdobením neexistuje mnoho, ale pokud už si je objednáte, určitě si získáte pozornost celého baru a stanete se sami tak trochu ozdobou klubu, který svým nápojem ještě více rozzáříte.

Tak trochu jinou a zvláštní ozdobou jsou různé typy brček, deštníčky, vlaječky a další podobné závěsné ozdůbky z umělé hmoty, které vidíme především na dětských oslavách. Může se jednat o různá umělohmotná, závěsná zvířátka nebo třeba hudební nástroje. Tyto ozdoby lze poměrně bezproblémově koupit v obchodech, popřípadě na internetu, kde je opravdu cokoliv. Na konec tohoto článku přidáváme pár tipů na vynikající short drinky, mezi které patří například** Rapsberry time jehož základem je Bacardi a malinový sirup. Dalším lahodným krátkým nápojem, který stojí za to vyzkoušet je Bleeding love, který se skládá z Finlandia vodky, sektu, Cherry blossom sirupu a likéru Lychee monin.** Pokud už tedy máte chuť na některý z těchto drinků nebo na nějaký úplně jiný míchaný nápoj s krásným zdobením, neváhejte, domluvte se s přáteli a vyrazte do jednoho ze skvělých barů ve vašem okolí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7852 (dobra-kucharka.cz#9857)


Přidat komentář