Stará myslivecká - myslivec

Stará myslivecká - česká oblast Cognac. Na samotě u lesa nebo Vesničko má středisková. Stará myslivecká - legenda staré myslivecké. Stará myslivecká - znovuzrození. V současné době však prožívá myslivec opravdové zmrtvýchvstání.

Stará myslivecká - česká oblast Cognac

Když o tom zapřemýšlíme, Starou mysliveckou nelze jednoduše zařadit do nějaké přesně definované kategorie destilátů. Jejím základem je vinný destilát z francouzské oblasti Cognac a do něj se přídává směs vylouhovaná z hrozinek, švestek, meruněk, hrušek, jablek a bylin.
Tento nápoj se poté uzavře do dubových sudu, ve kterých zraje tak dlouho, až se všechno spojí do charakteristické jemné chuti tohoto alkoholu s lidskou tváří. Na základě tohoto popisku bychom snad Myslivce mohli zařadit nebo spíše přiblížit do kategorie koňaků, ale opravdu jen přiblížit.

Stará myslivecká - legenda staré myslivecké

O předchůdci staré myslivecká se traduje dokonce legenda, když jistý hrabě Lederbour zabloudil při lovu v lesích a jeho prokřehlou družinu zachránili mniši z broumovského kláštěra, kteří jim dávali na zahřátí likér vlastní výroby. Aby se aspoň nějak revanšovali, dal jeden z myslivců z družiny hraběte k dobru recept na vlastní lihovinu, kterou vyráběl z hroznů, ovoce a bylin.

Stará myslivecká - portrét myslivce 

Později se továrník Eckelmann rozhodl začít vyrábět kvasnice, droždí a kromě toho taky nějakou tu pálenku v hraběcích sklepích. Lederbour při té příležitosti zmínil před továrníkem návod na nápoj pocházející od jeho myslivce. Eckelmann ochutnal a toužil recept získat. Myslivec se však nedal zviklat žádnou peněžní částkou, svolil až tehdy, když mu bylo slíbeno umístění jeho portrétu přímo na láhev. Od té doby tedy kouká.

Stará myslivecká

Oblíbenost Staré myslivcké na území Československa dokumentuje nejen jeho častá přítomnost v domácnostech, ale i v tajných alkoholických skrýších na pracovištích, ale i to, jak často se objevuje v uměleckých dílech.

Na samotě u lesa nebo Vesničko má středisková

Myslivcem se napájejí Zdeněk Svěrák a Jan Tříska Na samotě u lesa, Jan Hartl jím otupuje bolest oka ve Vesničko má středisková a našly by se i další případy. Oblíbenost myslivce rapidně klesla na začátku devadestátých let, kdy se spotřebitelé odvrátili k jiným lépe propagovaným značkám.

Stará myslivecká - znovuzrození

V současné době však prožívá myslivec opravdové zmrtvýchvstání. Jeho propagace však nestojí na nabídce něčeho úplně nového, ale spíše na zachování tradic a především zdůraznění postavy myslivce z etikety. Pravda, tradiční kulatá láhev se zplacatila, v rámci protikuřáckých tendencí již vousatý chlapík nedýmá z fajfky, ale chuť vydržela a komu koňakový odér Myslivce nevyhovuje, může si namíchat podle receptů i několik zdařilých koktejlů.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7834 (dobra-kucharka.cz#8532)


Přidat komentář