Meloun - recepty

Melouny se dělí na dvě hlavní skupiny, a to vodní meloun (botanicky lubenice obecná, Citrullus lanatus) a cukrový meloun (botanicky meloun cukrový, Cucumis melo). Meloun cukrový se řadí do rodu Cucumis společně s okurkou setou (Cucumis sativus).

Meloun - koktejl s limetkou

Ingredience

asi 1,5 kg sladkého melounu, 1,5 šálku cukru krupice, 2 šálky vymačkané limetkové šťávy, 3 lžíce nasekaných lístků máty, 3 šálky studené vody, 1 šálek kostek ledu

Postup koktejl s limetkou

Meloun oloupejte a nakrájejte na malé kostečky. V míse najemno rozmixujte meloun s cukrem, limetkovou šťávou a mátou, nalijte do nádoby s vodou a ledem a řádně promíchejte. Hotovou limonádu můžete ihned podávat.

Meloun s koňakem

Ingredience

1 kg melounu, malý šálek koňaku nebo griotky, moučkový cukr

Postup

Zbavte melounovou dužinu semínek a rozdělte ji na dvě části. Jednu nakrájejte na menší kostky, druhou rozmixujte s koňakem nebo griotkou a moučkovým cukrem. Melounové kostičky vložte do rozmixované směsi a po vychlazení podávejte. Meloun můžete zkusit zalít také bílým vínem.

Opilý meloun

Ingredience

jeden dobře vyzrálý meloun, šálek alkoholického nápoje (vodka, víno nebo griotka).

Postup - opilý meloun

Meloun dobře omyjte a pomocí pomocí injekční stříkačky vpravte pod kůru několik dávek lihoviny. Nechejte meloun rozležet a nejdříve na druhý den jej můžete rozkrojit a konzumovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7829 (dobra-kucharka.cz#6082)


Přidat komentář