Hubnoucí koktejly

Léto je tady a s ním i plavková sezóna. Koupaliště jsou plné štíhlých dívek a žen, ale co máme dělat my, ke kterým nebyla příroda tak štědrá a dala nám do vínku i pár kil navíc. Jednou z možností, jak si užívat léto se vším všudy, jsou hubnoucí koktejly .

Co to vlastně je hubnoucí koktejl?

Velké procento žen, ale i mužů, trápí jejich postava. Existuje jen velmi malé množství lidí, kteří by se svou postavou byli stoprocentně spokojení.  Hlavním důvodem nespokojenosti bývá nadváha. Jistě by lékem na snížení váhy mohlo být  sportování, ale copak na to má člověk každý den náladu? A když už by nálada byla, jak rozložit denní povinnosti tak, aby mi na pravidelný večerní běh zůstal čas? Ať už jsou důvody jakékoliv, často by člověk raději uvítal jiný způsob snížení své váhy než sportem. Jednou z možností je namíchat si hubnoucí koktejl.

Co se vlastně pod názvem hubnoucí koktejl rozumí? Dá se takovému koktejlu vůbec věřit? Hubnoucí koktejl představuje přípravek, který Vám slibuje úbytek hmotnosti. Vše je však podmíněno tím, že jej začnete pravidelně několikrát denně pít. Nemusíte se hýbat, běhat apod. Stačí, když si ho jen připravíte a vypijete a máte zaručeno, že požadované kilogramy Vám začnou krásně ubývat. Zní to všechno tak skvěle a bezchybně, ale i u koktejlů je nutné dávat velký pozor. K tomu, aby šly požadované kilogramy skutečně dolů, je zapotřebí upravit nejen Váš jídelníček, ale i celkový životní styl a to kompletně od pohybu až po odpočinek.

Doplňky stravy

Vedle hubnoucích koktejlů se na trhu prodávají produkty, které mohou stejně jako již zmiňované koktejly vhodně doplnit Váš stravovací režim. Jedná se zpravidla o speciálně upravené a živinně vyvážené doplňky stravy, které se používají v průběhu dne jako částečná náhrada stravy. Takto speciálně navržené koktejly odborníky obsahují všechny potřebné živiny pro tělo, a to bílkoviny, cukry a tuky v kombinaci s dalšími látkami, kterými  jsou například vitamíny a vláknina. Tyto koktejly se pak dají užít během dne místo jednoho jídla, záleží jen na Vás, kterého. Koktejlem můžete nahradit oběd, svačinu nebo večeři. Je však nutné mít na paměti, že speciální koktejl může nahradit pouze jednu porci jídla během dne, ale nikdy by neměl dominovat nad pestrou a vyváženou stravou.

Kdy je hubnoucí koktejl vhodný?

Své uplatnění najde speciálně vyvážený koktejl zejména v situacích vysokého pracovního tempa, kdy kvůli nepřebernému množství práce nemáte absolutně čas zajít na oběd nebo si odskočit do obchodu pro svačinu. Rovněž přijde vhod tehdy, pokud doma nemáte zrovna suroviny potřebné pro uvaření obědu a do obchodu to máte daleko, nebo se Vám tam prostě jen nechce jít. Díky přesně stanoveným hodnotám jednotlivých živin a energetické vydatnosti máte naprostý přehled o tom, co a kolik jste čeho snědli. Tímto způsobem můžete taky zjistit, co jste doposud ve Vašem běžném jídelníčku zanedbávali. Další výhodou vyváženého speciálního koktejlu je jeho dopad na Vaši fyzickou stránku. Tím máme na mysli jeho účinky při fyzické aktivitě. Mnoho z nás chodí cvičit v podvečerních nebo večerních hodinách, až se vrátí z práce, nebo až splní své jiné běžně denní povinnosti. Po dobře odvedeném tréninku si poté často lámeme hlavu s tím, co si dát, abychom za tak náročným tréninkem udělali co nejlepší tečku. V těchto případech přichází na řadu vyvážený koktejl. Doplní Vám všechny potřebné živiny a hlavně Vás nebude tolik zatěžovat jako klasická večeře.

Podle čeho vybrat ten správný koktejl?

U koktejlů, které chcete užívat z důvodu snížení Vaší hmotnosti, je velice důležité sledovat jeho složení. Základem každého takového koktejlu je jeho složení. Vyhovující koktejl ke splnění Vašich požadavků by měl obsahovat zvýšené množství bílkovin a na druhé straně snížené množství sacharidů. Ze sacharidů by měly převažovat sacharidy k omplexní, jen minimum z celkového složení by měly tvořit sacharidy jednoduché. Další důležitou informací je i obsah vlákniny, která podporuje zažívání, potom také přídavek vitaminů a podobně. U vlákniny by mělo být množství 18 až 30 gramů na den. Počítá se to ovšem z celkového celodenního příjmu stravy.

Co je dobré vědět

Z dosavadního průzkumu, provedeného v České republice, vyplynulo, že se s nadváhou potýká 34% lidí a s obezitou celých 21% lidí. Není tedy žádným překvapením, že trh s hubnoucími prostředky jen kvete a velmi dobře se mu daří. Jak jistě dobře sami víte, nežijeme v době, kdy bychom mohli a měli věřit všechno někomu, kdo se nám snaží svůj produkt prodat. Hubnoucí koktejly jsou však skutečně z jednou z mála relativně účinných a použitelných řešení, jak shodit požadované kila dolů. Musíte o nich ale vědět podstatné informace. Jinak fungovat nebudou a čeká Vás zase další zklamání. Zde je pár slov o principu, na kterém koktejly fungují:

  • Kvalitní hubnoucí koktejly mají snížený oddíl tuků a obsahují především velké množství bílkovin, vitamínů, minerálů a vlákniny.
  • Můžou Vám tím pádem nahradit některý chod jídla a právě proto, že obsahují vysoké množství bílkovin, vitamínů, minerálů a vláknin Vám dodají pocit sytosti.

Je však důležité zmínit, že hodně lidí, kteří se rozhodli pro radikální dietu pomocí hubnoucích koktejlů, nakonec dopadlo ještě hůře než na začátku. Je nutné mít na paměti, že hubnoucí koktejly musí být jen doplněk stravy při hubnutí, ne ho vnímat jako samotný způsob hubnutí. Není účinné ani efektivní pít až moc koktejlů a přijímat málo jiné klasické strany. Vaše tělo v takovém případě sice hubnout začne, ale také začne velmi tvrdě strádat a zpomalí tím metabolismus. Ve chvíli, kdy zase začnete trochu jíst, i když v o hodně menším množství než dosud, kila půjdou nahoru zázračnou a nevídanou rychlostí. A Vy na tom budete nakonec ještě hůř než předtím.

Hubnoucích koktejlů je celá řada. Ty kvalitní mají snížený podíl tuků, obsahují cukry se sníženým g lykemickým indexem, zvýšený podíl bílkovin, vlákninu a další spektrum vitaminů a minerálů. Tyto údaje jsou potřebné při jejich výběru. Tekutá strava jako kompletní náhrada klasické stravy se používá pouze při gastrických či jiných závažných onemocněních, kdy je nemožné konzumovat pevnou stravu, a v takových případech také jejich použití a dávkování patří do rukou lékaře. Speciální dietní koktejly mohou sloužit jako částečná náhrada stravy, pokud se člověk dostane do situace, kdy se nestíhá či nemůže kvalitně najíst. Při dlouhodobém užívání těchto koktejlů jako hubnoucího prostředku může dojít k narušení rovnováhy trávicích funkcí.

Proč se Vám po hubnoucím koktejlu nedaří zhubnout

Přesto že dodržujete všechny pravidla a rady spojené s užíváním hubnoucího koktejlu, nedaří se Vám stále shodit potřebná kila dolů. Důvodem může být to, že nadváha je všeobecně zdravotní problém jako každý jiný. A zdravotního problému se nejlépe a nejsnadněji zbavíte tehdy, pokud navštívíte specialistu, který se tímto problémem zabývá a neustále ho pomáhá lidem řešit.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7847 (dobra-kucharka.cz#9833)


Přidat komentář