Barmanské show

Narozeninová oslava, svatební hostina, maturitní večírek. To je jen malý výčet akcí, na kterých můžete na vlastní oči vidět skvělou barmanskou show plnou těch nejlepších drinků a koktejlů.

Tyto vynikající** míchané nápoje** přímo před vašima očima připraví naši** nejlepší barmani**, kteří se svým umění sklízejí úspěchy jak v České republice, tak i na zahraniční scéně. Jejich zlaté české ručičky dokážou vážně neuvěřitelné věci s šejkrem a dalšími barmanskými potřebami. Je ohromné, jak barmani z malé země v srdci Evropy dokážou porážet na akcích a soutěžích světové úrovně například americké či britské barmany, tedy barmany ze země, kde je bar, nebo chcete-li pub, prakticky na každém rohu. Mohlo by se zdát, že i samotné slovo bar, pochází ze Spojených států nebo Britských ostrovů, ale není tomu tak. Slovo bar totiž pochází ze země krásných a úrodných vinic, šansonu, Eiffelovy věže a fotbalu. Tou zemí nemůže být samozřejmě žádná jiná než Francie. Jestli se chcete dozvědět něco víc o** barmanské show**, barech, míchaných nápojích či koktejlech, nebo už vás nebaví chodit do obyčejné hospody na obyčejné pití, je pro vás tento článek tím pravým.

Jak vypadá a kolik stojí barmanská show

Barmanská show, jako každý druh umění, má samozřejmě také více odvětví a tento článek je představí a pokusí se vám je přiblížit. Jako první vám tedy představujeme obyčejnou barmanskou show, která je ale obyčejná jen dle svého názvu. Co tedy očekávat od obyčejně neobyčejné barmanské show?

Barmanská show je tedy asi patnáctiminutová exhibice, ve které vám ti nejlepší z našich barmanů předvedou za doprovodu smyslné hudby, ty nejlepší a neefektivnější triky s šejkrem, lahvemi, ledem a dalším nádobíčkem a surovinami. Některé agentury, zabývající se barmanskou show, nabízejí i možnost pro diváky, vyzkoušet si namíchat svůj vlastní koktejl, samozřejmě s menší či větší pomocí zkušeného barmana. Pokud si u některé z mnoha těchto agentur objednáte na oslavu barmanský servis, může být barmanská show zahrnuta v ceně nebo může být s výraznou slevou. A kolik že takováto show vlastně stojí? Ceny se pohybují od dvou tisíc korun do pěti tisíc korun, což je přijatelná cena, za umění barmanů, kteří se své triky učili ať už v barmanských kurzech, školách nebo různých školeních někdy i celé roky a to nejen u nás, ale i ve světě.

Dalším typem této exhibice je  UV barmanská show, která je velmi oblíbeným programem, hlavně díky tomu, jakým způsobem je tato show prezentována. Jak napovídá samotný název, jde o show plnou speciálních světelných efektů a jsou zde využívány různé druhy laserů, pyrotechnických efektů a dalších světelných vymožeností. Tato show může být dokonalou náhradou za Fire show, v případě že není možné tuto ohnivou show předvést, například z bezpečnostních důvodů, ale je zde možné využít dokonalého zatemnění místnosti, které je velice důležité, protože tato UV show je založena na principu takzvaného černého divadla.

Třetí typ se nazývá je již zmiňovaná Fire show neboli ohnivá show. Pokud máte rádi oheň, show, divadlo a míchané nápoje, pak je tento typ barmanské show pro vás ten pravý. Celá tato show je podobná divadelní show s ohněm, kterou předváděli herci už ve středověku a kterou obdivovali králové a šlechtici na celém světě. Hudba je netradiční a stejně tak i choreografie a triky které barmani předvádějí. Létající zapálené lahve, různé ohnivé efekty a koktejly, prostě show plná ohně a dobrého pití ve vás zanechá příjemný a exkluzivní zážitek, na který nezapomenete ještě hodně dlouho po jeho zhlédnutí.

Výjimečnou atmosféru má také Tandemová barmanská show, při které se vám představí dva barmani najednou. Velmi dobrou prostorovou orientaci, rytmické cítění, pohybovou koordinaci, a vynikající postřeh- tohle vše musí zvládat dvojice barmanů, která vám předvede své oblíbené a naprosto dokonale provedené triky. V této show jde také o skvělou synchronizaci obou vystupujících barmanských mistrů. Tandemová show je výhodná v tom, že je možné její provedení v každé z nabízených variant barmanské show.

Novinkou, kterou mají ve své nabídce některé agentury je** Tématická barmanská show**, kde je jakákoliv z výše zmíněných variant, doplněna kostýmy právě vámi vybraného tématu. Barmani na sobě tedy při této show mají kostýmy z některého z filmových trháků nebo vašeho oblíbeného filmu a vy se tak můžete kochat tím, že váš oblíbený koktejl vám připraví a svým barmanským uměním okoření třeba kapitán Jack Sparrow z Pirátů z Karibiku a podobně.

Historie barů a slovník barmanů

Historie barů začíná pro někoho možná překvapivě brzy, a to již v 16. století,  v době, kdy začínala kolonizace Ameriky. Alkohol patřil už  v tomto období k radostem hlavně mužské poloviny lidstva. Jak už víte, slovo bar vzniklo ve Francii, a to z výrazu barriere. V dnešní době je s podivem, kdo tyto podniky na začátku jejich éry vedl. Byli to totiž duchovní a také policejní důstojníci. Později se barům začalo říkat inny a potom co se na ochranu barmana objevila bariéra, která ohraničovala jeho území, se jejich název opět změnil a to na světově známé saloony. Od saloonů už byl jen krůček k tradičním, proslulým americkým barům, které jsou v současnosti u nás i v zahraničí velmi oblíbené a rozšířené. Pokud nechcete jít do obyčejné hospody nebo obyčejného baru, kde mají v nabídce mnohdy předražené alkoholické i nealkoholické nápoje, měli byste navštívit jeden z takzvaných amerických barů, které jsou zaměřeny výhradně na  přípravu koktejlů a míchaných nápojů a které vedou barmani, kteří svému oboru rozumí a dokážou vymyslet a namíchat ten správný koktejl právě pro vás. Koktejly a míchané drinky většinou obsahují pouze minimální množství alkoholu, který je navíc smíchán třeba s džusem jakékoliv ovocné příchutě, a tak, pokud je nemícháte s tvrdým alkoholem nebo pivem, je velká šance, že se druhý den ráno probudíte bez bolesti hlavy a nepříjemné kocoviny.

V dnešní době je také v oblibě, mít svůj vlastní domácí bar. V případě že zrovna nemáte náladu jít do baru mezi lidi nebo jste unavení po celém dni v práci, ale chcete prožít příjemný večer ve společnosti svých přátel, pak je toto ideální volba pro vás. A typů domácích barů je spousta. Některé jsou pouze v malém provedení a na kolečkách, a jiné, větší, které se však hodí spíše do rodinného domu a které mohou být klasické či ve stylu staré Anglie. Možností, jak si užít příjemný večer nebo skvělou oslavu, je mnoho, pokud ale zavítáte do jednoho z klasických barů nebo se zúčastníte barmanské show, dostane váš večer naprosto jiný a skvělý rozměr. Barmanská show je neobyčejný zážitek, plný hudby, energie, světelných efektů a dobrého pití, tak si ji užijte.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7848 (dobra-kucharka.cz#9839)


Přidat komentář