Alkoholické nápoje online

Stále marně sháníte svůj oblíbený alkoholický nápoj? Chcete vyzkoušet něco nového? Zkuste se podívat na nabídky internetových obchodů či rady, jak z obyčejného nápoje udělat něco výjimečného.

Pokud máte problém najít v síti kamenných obchodů nápoj, jež jste si oblíbili, nebo byste rádi okusili dosud neobjevené, zkuste se podívat, jaké možnosti vám nabídne internet. Buďto můžete navštívit přímo e-shopy, anebo internetové stránky, na nichž najdete rady pro úpravu různých nápojů z méně či více známých ingrediencí. Užitečné informace můžete získat i v případě, kdy pořádáte větší či menší akci a potřebujete se dozvědět, v kterou dobu se hodí** podávání určitých typů nápojů**.

Výhody nákupu a získávání informací na internetu

Jestli se rozhodnete shánět alkoholické nápoje prostřednictvím internetu, můžete najít ty nápoje, které v kamenných obchodech nemusí být snadno dostupné. V některých vám sice vyhoví a objednají je, nicméně nemusí mít tak rychlé dodací lhůty, abyste je stihly pořídit do plánované akce.

Další výhodou internetu je, že u nabídky alkoholických nápojů bývá odkaz na hodnocení, diskuzi či popis ke každému z nich. To se vám může hodit v případech, kdy se rozhodnete pro vyzkoušení nového, nikým z vašeho okolí nepoznaného nápoje.

Při** výběru alkoholických nápojů** prostřednictvím e-shopů navíc můžete porovnávat ceny stejných výrobků mezi několika různými obchody a vybrat tam, kde pro vás bude nákup nejvýhodnější.

V případě, že máte doma alkoholický nápoj, ale už vás jeho konzumace omrzela či ho chcete jen zkusit ozvláštnit, můžete jej vylepšit smícháním s dalšími ingrediencemi. Na internetových stránkách naleznete nespočet typů. Jeden druh míchaného nápoje může mít několik variant receptů a je jen na vás si zvolit, který je vám nejbližší.

Získávání informací z internetu se může hodit i tehdy, pokud pořádáte akci (svatba, pohřeb, oslava) a potřebujete se dozvědět, v kterou dobu se podává určitý typ alkoholických nápojů (před jídlem, po jídle apod.).

Typy alkoholických nápojů

Typy alkoholických nápojů jsou:

Aperitivy

Podávají se v menším množství chvíli před jídlem. Obsahují různé bylinky, koření a napomáhají stimulaci chuťových pohárků. Ve společnosti mají plnit funkci navození příjemné a přátelské atmosféry (známé jsou například v podobě přípitků na zahájení hostiny). Aperitivy se dělí na lehké, sladké a destiláty. Mezi lehké patří například sekty a suchá vína. Mezi sladké Cinzano, Martinni, Becherovka či třeba portské. Destiláty jsou známé v podobě ginu, whisky, vodky anebo slivovice.

Digestivy

Jedná se zejména o** bylinné likéry**, které jsou nahořklé chuti a velmi dobře působí na celý organismus. Podporují hlavně trávení a mají uklidňující účinek na žaludek. Dokáží taktéž ulevit při stresu. Podávají se až po jídle. Digestivy mohou být v podobě likérových vín, likérů (Armagnac, Underberg) či destilátů (koňak, brandy, metaxa).

Pivo

Jedná se o slabě alkoholický nápoj nahořklé chuti obsahující množství vitamínů, který povzbuzuje chuť k jídlu. Pokud se konzumuje v přiměřeném množství, může být zdraví prospěšné. Může pomáhat například v růstu, trávení a v tvorbě červených krvinek. Pivo se konzumuje buď čisté či s nealkoholickými nápoji. Z jídel, ke kterým se v Česku podává, patří například guláše. Mezi jeho nejznámější druhy patří výčepní pivo a ležáky. Na trhu je možno sehnat mnoho druhů tohoto alkoholického nápoje, které se mohou i výrazněji lišit v chuti. Dostupné jsou výrobky jak tuzemské, tak zahraniční. Je jen na vás, které vám budou nejlépe vyhovovat.

Víno

Druhů vína je velmi mnoho. Rozlišovat je můžeme například podle stáří, barvy, chuti, jakosti apod. Pro většinu lidí je jedním z rozhodujících faktorů při jejich výběru to, zda se jedná o suchá, polosuchá či sladká anebo o jaký typ se jedná (kabinetní, slámová, ledová, …). Jednotlivé druhy vín se hodí k různým druhům jídel. Bílé víno se má podávat ke světlému masu, jako je například drůbeží, telecí či rybí, ale třeba i k sýrům. Oproti tomu se červené hodí k masům tmavým. Podle odborníků se vína nehodí například k pokrmům, které jsou kyselé (s přídavkem octa), k vajíčkům a čokoládovým polevám.

Míchané alkoholické nápoje a koktejly

Míchané nápoje nápoje jsou oblíbené zejména v teplých letních dnech a večerech. Jedná se o různé druhy alkoholických nápojů, do kterých se přidávají další ingredience v podobě nealkoholických nápojů, sirupů, různých druhů cukrů či třeba ovoce a bylinek. Koktejl je nápoj, který vznikne smícháním různých alkoholických a nealkoholických nápojů. Koktejl se míchá za použití šejkru (do něho přidáte všechny nachystané nápoje), z nějž se připravený nápoj nalije rovnou do připravené sklenice.

Jak ozvláštnit alkoholické nápoje?

Spoustě lidem se stane, že má momentálně k dispozici jen některé alkoholické nápoje (vodka, rum apod.) a rád by zpestřil jejich chuť. Některé z těchto nápojů si můžete připravit doma bez pomoci odborníka či bez nutnosti použití těžko dostupných ingrediencí. Na internetu najdete spoustu rad a typů, jak si je udělat. V tomto případě se jedná zejména o** vytvoření míchaných nápojů a koktejlů**. Níže najdete, o jaké se například může jednat a návod na jejich přípravu.

Cosmopolitan

Na přípravu toho nápoje budete potřebovat 0,4 dl citronové vodky, 0,15 dl likéru Cointreau, 0,3 dl brusinkového džusu, pár kostek ledu a šťávu z půlky limetky. Všechny tyto ingredience dejte do míchací nádoby a pečlivě promíchejte. Poté už stačí nalít obsah do připravené sklenice.

Cuba Libre

Pro vytvoření tohoto nápoje potřebujete jen tři ingredience. Jedná se o 0,5 dl bílého rumu, 1 dl Coca Coly a jednu limetku. Limetku omyjete, nakrájíte na čtvrtiny, trochu vymačkáte (pokud máte doma muddler, tak limetku vymačkejte s jeho pomocí) a poté vložíte do připravené sklenice. Následně se do sklenky přidají kostky ledu, které se zalijí rumem. Nakonec vše zalijete Coca Colou.

Nšoči

Nšoči připravíte velmi jednoduše. Do sklenice od whisky nasypete led, k němuž přidáte 0,2 dl tmavého rumu a pár kapek becherovky lemon. Nakonec dolijete Coca Colou a nápoj je hotov. Jako ozdoba na sklenici se používá kousek salátové okurky.

Bavorák

Přesto, že je tento nápoj poměrně známý a příprava velmi jednoduchá, ne každý ví, jak jej připravit. Stačí pouze nalít do připravené sklenice 0,4 dl fernetu a zalít tonikem, který předtím protřepete.

Černý baron

Ozvláštnit můžete i slivovici. Stačí si nachystat 0,2 dl cukrového sirupu, 0,2 dl citronové šťávy, 1 dl Coca Coly a 0,5 dl slivovice. Všechny ingredience kromě Coly protřepete s ledem, nalijete do připravené sklenice a doplníte Coca Colou.

Bombardino

Pro přípravu tohoto koktejlu budete potřebovat 0,2 dl světlého rumu, 0,4 dl vaječného likéru, 0,4 dl mléka a šlehačku. Do nachystané větší sklenice nalijete všechny zmíněné nápoje, spaříte je a nakonec ozdobíte šlehačkou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7843 (dobra-kucharka.cz#9826)


Přidat komentář