Alkohol, káva a čaj - ne na žízeň

Pocit žízně znamená, že organismus je dehydrován. V případě, že si vaše tělo tekutiny už vyžaduje, není dobré vypít najedou mnoho nápoje. V ideálním případě by člověk měl pít po malých sklenkách a častěji.

Správný pitný režim

Lidský organismus je zavodněn zhruba ze dvou třetin. Pokud dojde ke snížení stavu vody v našem těle, poznáme to velice rychle. Jsme unavení, nemyslí nám to a pobolívá nás hlava. Správný pitný režim bychom měli dodržovat neustále, nejen tehdy, když jsme vystaveni vysokým letním teplotám nebo absolvujeme fyzickou námahu. Přitom většina z nás, aniž si to uvědomuje, do sebe tekutiny neustále dostává.

## Alkohol, silné čaje a káva odvodňuje

Každopádně bychom se při zahánění žízně měli vyvarovat nápojům obsahujícím kofein, alkohol a rovněž se nedoporučuje ani čaj. Ty všechny totiž způsobují, že se organismus ve výsledku odvodňuje. Na druhou stranu není pravda, že by člověk měl denně vypít dva až tři litry čisté vody.

## Kde jsou tekutiny

Tekutiny totiž obsahují nejen další nápoje od minerálek po mléko, ale i polévky a ovoce a zelenina. To vše je potřeba započíst do denního přísunu vody. Není tedy třeba si úzkostlivě hlídat s odměrkou v ruce množství vypité čisté H2O. Jediným pravdivým tvrzením však zůstavá, že čistá voda by při správném pitném režimu měla hrát prim, protože neškodí při trávení a "čistí" zevnitř naše tělo.

## Pocit žízně - jak zahnat žízeň

Pocit žízně znamená, že organismus je dehydrován. V případě, že si vaše tělo tekutiny už vyžaduje, není dobré vypít najedou mnoho nápoje. V ideálním případě by člověk měl pít po malých sklenkách a častěji neboť tělo vstřebá asi litr tekuny a zbytek zůstává v zažívacím traktu jako přítěž. Rovněž se by člověk měl více pít například při bolestech hlavy, protože tím ředí svou krev, která poté méně tlačí v cévách. V tomto případě se však nedoporučují tekutiny s umělými sladidly.

## Minerálky - střídání minerálek

Pokud holdujete často minerálním vodám i v tomto případě se doporučuje tyto nápoje střídat. Každá minerálka totiž obsahuje jiné množství látek a pokud pijete pouze jeden druh, může se stát, že vám některé prvky budou v tělě chybět a jiné zase přebývat. ## Sladké limonády Stále je to však lepší varianta, než hasit žízeň pomocí slazených limonád či kolových nápojů. Ty totiž sice mohou přinést krátkodobý vzrůst vaši energie, ale špatně působí na vaše zdraví. Lepší jsou ovocné džusy, které je vhodné ředit s čistou vodou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7835 (dobra-kucharka.cz#8623)


Přidat komentář