Řecká restaurace Ostrava

Poznávání nových kuchyní a chutí je nejen příležitostí jak zasytit své tělo něčím novým, ale také se vám naskýtá možnost poznat i určitý styl konkrétní země. Už jste ochutnali Řecko?

Možná se vám v souvislosti s řeckou kuchyní vybaví gyros nebo ještě tzatziki.** Řecká kuchyně** je ovšem daleko pestřejší a rozmanitější. Navíc výše jmenovaná jídla můžete znát z té pozice, že si je kupujete třeba někde v rychlém občerstvení, tudíž to navíc není ten pravý kulinářský zážitek. Lidé, kterým se říká gurmeti (nikoli gurmán) jsou ti, jež se v jídle vyznají. A jedním z jejich pravidel je právě navštěvování ryze specializovaných restaurací, kde mají kuchaře, jenž umí připravit pokrm přesně podle tradic a receptur místních zvyků. To se týká každé kuchyně, i té řecké.

Výběr řecké restaurace

Jak vybrat tu správnou restauraci? Takovou otázku si jistě kladou ti, kteří hledají jakýkoli kulinářský zážitek. Pokud toužíte po takovém jídle, které skutečně chutná, jako byste byli v oné zemi, tak se podívejte na menu. To musí být jednak ve složení tamních jídel, abyste měli z čeho vybírat. Samozřejmě nevadí, když se v jídelním lístku objeví i něco všeobecného, aby se uspokojily všechny chutě, ovšem je zapotřebí mít na daném menu opravdu ty pokrmy, které jsou pro danou kuchyni typické. A jaké to jsou, týká-li se to** řecké kuchyně**.

Jídla řecké restaurace

Zmínili jsme tzatziki, což je takový základ řecké kuchyně. Jedná se o studenou omáčku, která je ochucena ze speciálního řeckého bílého jogurtu, okurkami, česnekem a dalšími surovinami. Tento pokrm slouží především jako příloha okořeněnému masu, což může být onen gyros, nebo klasicky slouží jako takový dip, třeba i k bramborám.

Další jídlo je pak Pastitsio, což jsou zapékané těstoviny s mletým masem a tato obměna je vlastně jakýmsi řeckým národním jídlem.

Pokud se budeme věnovat onomu gyrosu, tak ve restauracích se podává ve formě salátu, který znáte z té fastfoodové podoby, kdy je gyros v pita chlebu. Opět je to kořeněné maso, které má svoji charakteristickou chuť.

Toto byla nejtypičtější jídla řecké restaurace. Všeobecněji se v těchto zařízeních prodávají i masa na různý způsob, zejména pak ve formě špízů a podobně.

Pro dokonalé dotvoření atmosféry ovšem neopomeňte ani výběr vín. I Řecko exportuje různé značky, které vám číšník samozřejmě doporučí.

Pokud chcete poznávat svět, tak nemusíte za hranice republiky. Stačí jen najít tu správnou restauraci, která se vyznačuje atmosférou a také jídly, které byste dostali i na místě vzdáleném několik tisíc kilometrů. Nebojte se proto ochutnávat a experimentovat, protože uvidíte, že třeba zdánlivě neslučitelné suroviny mohou chutnat skvěle. Naopak jídla, u kterých byste měli jasnou představu, jak asi chutnají, zase mohou rovněž překvapit svým zpracováním.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7812 (dobra-kucharka.cz#9872)


Přidat komentář