Zdravé a sladké pokušení - jablka v županu

Listové těsto rozválejte na tenký plát a rozkrájejte jej na čtverce. Oloupejte jablka a zbavte je jádřinců. Položte je na jednotlivé čtverce těsta a do míst po jádřincích vložte spařené rozinky smíchané s cukrem a se skořicí.

Jablka v županu pokaždé jinak

 • Ingredience

  500 g jablek, 250 g listového těsta, 50 g moučkového cukru, trocha skořice, 1 vejce, 20 g rozinek

 • Postup

  Listové těsto rozválejte na tenký plát a rozkrájejte jej na čtverce. Oloupejte jablka a zbavte je jádřinců. Položte je na jednotlivé čtverce těsta a do míst po jádřincích vložte spařené rozinky smíchané s cukrem a se skořicí (jadřince můžete vyplnit také marmeládou nebo oříšky). Cukrem a skořicí posypejte také celá jablka a pak je obalte do listovým těstem. Cípy těsta křížem dobře spojte, aby se při pečení nerozevřely a celá jablka pak potřete vejcem.

  Upečte je v horké troubě dozlatova. Nejdříve je prudce zapečte a potom pomalu dopékejte. Po upečení jablka posypte moučkovým nebo vanilkovým cukrem.

Jablka v županu pokaždé jinak

 • Ingredience

  2 jablka, 1 vejce, 2 lžíce mouky, olej, trocha skořice a moučkového cukru

 • Postup

  Pokud nemáte čas na zapékaní jablek v troubě, můžete zkusit rychlejší variantu. Rozkrojte jablka na několik částí, nejlépe na hrubší plátky. Zbavte je jádřinců, posypte cukrem a skořicí, obalte ve směsi vejce a mouky a na oleji z obou stran opečte do růžova. Po upečení je můžete ještě posypat vanilkovým cukrem. Pro zjemnění těsta do něj můžete přidat trochu mléka nebo smetany.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7754 (dobra-kucharka.cz#5893)


Přidat komentář