Zdravá výživa a sestavení jídelníčku - Louny a okolí

Rádi by jste znali odpověď na otázku - jak mohu přirozenou cestou zhubnout a získat tak vysněnou postavu? Možná v následujícím článku společně s námi zjistíte, jak tohoto snu snadno dosáhnout a přitom nehladovět!

Každý z nás by si přál objevit to tajné kouzlo přirozeného hubnutí, avšak skutečnost je taková, že příčina nadváhy je u každého člověka jiná a mnohdy nám sebeovládání a jakákoliv pevná vůle ke zhubnutí nestačí. Obecně platí, že** lidé jsou různí**, mají různé organismy i různé potřeby. To co ke štíhlejší postavě pomohlo jednomu, neznamená, že to samé pomůže druhému. Co nám tedy může pomoci, abychom konečně dosáhli postavy, o které celý život sníme? Jídelníček sestavený přímo na míru!!

Tajemství zdravého hubnutí

Mnozí z nás se mylně domnívají, že pokud začnou méně jíst, zhubnou. Není tomu tak! Zdravé hubnutí znamená přirozenou cestou zhodit maximálně dva kilogramy měsíčně! Uvědomte si, že pokud rapidně zhubnete deset kilo během jednoho jediného měsíce, jistojistě se Vám tyto kilogramy dřív nebo později vrátí zpět.** Nadváha je problém komplexní** a ovlivňuje ji mnoho faktorů. Je to problém z velké míry také psychický. Lidé se za svá nadbytečná kila stydí, chtějí svou váhu často řešit sami a neradi se odhalují před svými partnery. Tito lidé si určitě nemyslí, že potřebují odbornou pomoc, a proto dál spokojeně přibírají a doufají v lepší zítřky, kdy se jednoho rána probudí a zázrakem se z nich stane nový štíhlý člověk! Přitom stačí jen několik drobných změn! Pokud patříte mezi vytrvalce, kteří jsou odhodlaní jednou pro vždy zhubnout, musíte zapomenout na komerční přípravky, zázračné prostředky na hubnutí i denodenní válení u televize. Nadváha je způsobena také zavodněním, zdravotními komplikacemi, nevyváženou stravou nebo překyselením organismu. Obraťte se na profesionály a konečně zjistíte pravý důvod toho, proč za žádnou cenu nemůžete zhubnout!

 

Diety a režimové změny - fungují?

Diety, které jste dosud drželi, nikdy nefungovaly - znáte to! Ale proč? Diety mimo jiné oslabují organismus, srdce i svaly. Způsobují také tzv. řídnutí kostí. Tělo si v období diet prochází těžkou zkouškou, kdy musí čerpat sobě potřebné látky z kostí a svalů. Metabolismus zpomaluje a šetří svou energii. Vy sice málo jíte, ale stejně přibíráte. Pokud držíte diety příliš často, signály Vašeho těla týkající se hladu a sytosti, jsou zcela dezorientovány a Váš organismus propadá panice! První kila jdou pěkně dolů, radujeme se, ale jakmile s dietou skončíme, kilogramy znovu naskakují zpět a dokonce i s nějakými navíc. Důvod je prostý -** látková výměna nemešká!** Tělo zkrátka jen tak neošálíme, je chytré a pracuje jako stroj. Některé diety pro nás mohou být také nebezpečné! S každou dietou, kterou držíme, klesá bazální metabolismus a s ním i základní množství energie. Držet neustále nějaké diety nás přesune do tzv. začarovaného kruhu a nevábně ovlivní naši psychiku, stres i náladu. Psychické problémy mohou některé výjímečné případy dovézt až k vážnému onemocnění jako jsou bulimie nebo anorexie.

Zdravá výživa

Slýcháme o ní každý den z televize, rádií, medií i okolí. Málokdo však zná její přesný význam. Všichni víme, že ovoce a zelenina je zdravá, že naše tělo potřebuje spoustu bílkovin, vitamínů a minerálů ke správnému růstu a vývoji, že přílišná konzumace tuku a cukrů vede k obezitě. Někdo bojuje s každým kilogramem celý život. Někdo potřebuje zhubnout kvůli svému špatnému zdravotnímu stavu. Měli bychom vědět, že naše přebytečná kila mají většinou na svědomí nesprávné stravovací návyky. Vždyť se jen stačí zamyslet nad tím, co jíme! Zpočátku může speciálně volený jídelníček působit komplikovaně. Vše závisí na zvyku a správně zvoleným řešením.

Výživové poradenství

Stejně jako sportovec potřebuje svého trenéra, i člověk, který chce zhubnout, potřebuje svého poradce. Něco na tom je, nemyslíte? Pro každého člověka existuje univerzální pomoc, rada, přípravek...Výživové poradenství Vám pomůže odhalit problém Vašeho neustálého přibírání, sestaví Vám speciální jídelníček přesně pro Vás a dodá Vašemu snu reálný obrazec. Co vše tato výživová konzultace obnáší?

  • přesné stanovení důvodu, proč nemůžete zhubnout
  • analýzu Vaší kondice a váhy
  • zjištění zdravotního stavu a návyků
  • návrh individuálních plánu

Výživová konzultace trvá cca 30-60 min a dostane se Vám zde doporučených kroků, jak spolehlivě a rychleji zhubnout. Konzultanti Vám pomohou i téhdy, kdy potřebujete zhubnout pouze 5-10 kg. Vše je diskrétní a soukromé. Nikdo o Vašem odborném hubnutí pod dohledem nemusí vědět. O to větší bude překvapení Vašeho okolí, až se před ním ukážete jako nový krásnější člověk.

Sestavení zdravého jídelníčku

Správně sestavený jídelníček Vám pomůže zhubnout 2-3 kg měsíčně bez jojo-efektu. Tento profesionálně sestavený jídelníček obsahuje potraviny ze všech základních skupin. Proto Vaše tělo dostane všechny látky, které potřebuje ke správné funkci, i přesto, že budou získány z potravin méně energeticky vydatných. Celý jídelníček Vás musí chuťově uspokojovat a nesmí Vás výrazně omezovat v tom, co rádi jíte. Výběr vhodných potravin Vám skutečně může pomoci k vysněné postavě bez hladu a stresu.

Jak vypadá skladba jídelníčku?

  1. Jsou zde omezeny potraviny s obsahem prázdných joulů a s vysokým obsahem sacharidů a tuků
  2. Je zde zvýšená potřeba zeleniny a potravin s obsahem vlákniny (tmavý chléb, luštěniny)
  3. Obsah základních živin, vitamínů, minerálů, stopových prvků a vlákniny je samozřejmostí zdravého jídelníčku
  4. Je zde také doporučení pravidelného pitného režimu, který udává denně vypít min. 2 litry tekutin

Při hubnutí nemusíme nutně hladovět. I malá porce vydatného jídla dodá tělu potřebnou energii. Pokud volíme správné potraviny a jejich složení, můžeme krásně zhubnout i bez pocitu hladu. Pro příklad uvádíme:

1x světlé pivo + 2 rohlíky + 1x klobása - 5 000 Kj

nebo raději

2x křehký kruspy chléb + 1x jablko + Jogurt + musli tyčinka + zeleninové rizoto + tmavá čokoláda - 2 500 Kj

Správně sestavený jídelníček může pomoci zhubnout i lidem trpícím cukrovkou, zvýšeným cholesterolem, rakovinou nebo vysokým krevním tlakem. Vyplatí se investovat do dobré věci, jako je spokojený a vyrovnaný život se zdravým duchem i tělem. Přejeme hodně štěstí a věříme, že ke klíči k Vaší vysněné postavě stojí jen malý krůček.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7779 (dobra-kucharka.cz#9854)


Přidat komentář