Využití kopru

Kopr je bylina rostoucí ve žlutých květech a je vysoká až 75 cm. Už v Novém zákoně se doporučovala na bolení hlavy a rozšiřování cév. Římští gladiátoři si před zápasem natírali koprem ruce a nohy pro posílení svalů.

Historie

Kopr je bylina rostoucí ve žlutých květech a je vysoká až 75 cm. Už v Novém zákoně se doporučovala na bolení hlavy a rozšiřování cév. Římští gladiátoři si před zápasem natírali koprem ruce a nohy pro posílení svalů. Koprem se později posilovali i atleti. Podle pověr tato rostlinka dokonce zaháněla démony.

Využití

Kopr se využívá do polévek, omáček, bramborových salátů, pomazánek apod. Lidé jsou zvyklí využívat v kuchyni jen jeho květy a listy, ale stejně výborná jsou koprová semínka.

Léčivé účinky

  • kopr podporuje tvorbu mléka u kojících matek
  • podporuje tvorbu žaludečních šťáv
  • tiší kašel

Využití koprových semen

Semínka kopru obsahují vitamín C, A, dále silice, vápník, fosfor a mnoho dalších minerálních látek.
- koupel s koprovými semeny posiluje nehty - žvýkáním koprových semen budete mít sladší dech - koprová semena pomáhají také při špatném trávení, nadýmání, škytavce, žaludečních křečích, nespavosti a kolice

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7761 (dobra-kucharka.cz#6887)


Přidat komentář