Oříšky pro Popelku

Ořechy obsahují vitamín E, vitamíny z řady B, niacin a tiamin. Jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny a dokáží snížit hladinu cholesterolu. Ovšem, chcete-li si zachovat štíhlost a vosí pas.

Ořechový olej

Ořechový olej prospívá kráse vlasů. Dodává vlasům lesk, čistí vlasovou pokožku a posiluje vlasové cibulky. Ořechový olej je častou součástí opalovacích krémů.

Ořechy proti kožním ekzémům

Oplodí ořešáku se používá v lidovém léčitelství proti kožním ekzémům. Silný odvar si můžete připravit i doma a používá se dodnes proti nadměrnému pocení nohou.

Chcete levnou barvu na tónování vlasů

Chcete levnou barvu na tónování vlasů a zakrytí prvních šedin? Potom dejte zhruba na dvacet minut povařit hrst zelených ořechových skořápek nebo slupek. Sceďte, nechte vychladnout a použijte jako poslední oplach při mytí vlasů (poté již neoplachovat!).

  • Pozor na barvu

    Při barvení odvarem z ořešáku pracujte v igelitových rukavicích. Barvu nelze vyprat a špatně se smývá i z nehtů a kůže. Bezprostředně po tónování vlasů si očistěte partie kolem uší a čela.

Oříšky pro Popelku

Slupky z ořešáku si můžete přidat do koupele.

Ozdravující maska

Nastrouhejte jádra oříšků (asi 10 kousků), smíchejte se dvěmi lžícemi mléka a šťávou z půlky pomeranče. Přiložte spolu s gázou na obličej a nechte působit 10 minut. Maska z ořechů je určena na suchou pleť.

  • Ořechy obsahují vitamín E, vitamíny z řady B, niacin a tiamin. Jsou bohaté na nenasycené mastné kyseliny a dokáží snížit hladinu cholesterolu. Ovšem, chcete-li si zachovat štíhlost a vosí pas, konzumujte ořechy jen v omezeném množství, obsahují příliš kalorií ( přes 600 kcal na 100 g).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7760 (dobra-kucharka.cz#6653)


Přidat komentář