Kurzy a škola vaření

Nejspíš každý z nás se umí otáčet v kuchyni. Někdo s větším, jiný s menším úspěchem. Ovšem, jak jste na tom s vařením a pečením vskutku lahodných delikates a specialit a s jejich umným servírováním? Pokrmy by měly být nejen chutné, ale i lahodit oku.

Vaření již dávno není doménou žen a dívek. Stále častěji se do kulinářského vaření pouští i muži. Schválně jsme uvedli kulinářské. Mezi muži totiž nejspíš těžko najdete takového, který by denně vařil, tak jako ženy. Pokud se zrovna vařením neživí jako profesionální kuchař. Z toho důvodu je i pochopitelné, že když již uvaří, tak se bude s největší pravděpodobností jednat o výjimečnou delikatesu.

Učíme se vařit

Někdo začíná s vařením tím způsobem, že získává rady a informace od svých rodičů, tj. po většinou dcera od své matky. Pokud je chuť a vůle z obou stran, tak matka naučí dceru recepty, které vaří ona sama. Může se jednat o úzký okruh receptů, ale také široký. Častokráte se tímto způsobem tzv. dědí rodinné recepty.

Naučit se vařit, je možné také z kuchařek. Na trhu je jich skutečně značné množství, od kuchařek klasických, až po exotické.

Další z možností je učit se vaření z televizních pořadů, či z videí z internetu.

A pak tu je možnost kurzů a škol vaření, kde se Vám budou věnovat skuteční mistři svého oboru.

Podíváme-li se zpětně na uvedené možnosti vaření, pak každá nám něco přinese. Například vaření z kuchařek je dobrou průpravou. Ovšem možnosti vidět vařit tváří tvář se ničemu nevyrovná. Napsané recepty jsou skvělou věcí, ale pro začátečníka to moc ideální způsob výuky zrovna není. Možná se Vám také stalo, že jste dodržovali přesně danou recepturu, a přesto nebyl výsledek zrovna valný. A možná byl i na „hony vzdálený“ zobrazené fotografii, která byla vedle receptu.

Vedle toho televizní pořady, či spoty na internetu jsou již o něčem jiném. Ovšem jedině u kurzů a ve škole vaření se budete moci flexibilně zeptat mistra kuchaře na vše, co Vás zajímá a uvidíte mu doslova pod ruky. V kurzech a škole vaření se však nenaučíte jen samotnému vaření. Etiketa stolování, podávání pokrmů, nápojů také patří k umu vaření a jsou tzv. třešinkou na dortu.

Kurzy a škola vaření

Jednotlivé kurzy se liší od školy vaření tím, že kurzy jsou rozdělené na příslušné zaměření (maso, těstoviny, dezerty, mezinárodní kuchyně aj.). Kurz je také povětšinou jednodenní, několikahodinový.

Oproti tomu škola vaření je komplexní a zahrnuje předkrmy, polévky, hlavní jídla, dezerty, večeře, a to z různých koutů světa.

Výhody kurzů a škol vaření

Na kurzech vaření i ve škole vaření získáte celou řadu rad a tipů profesionálů, šéfkuchařů, častokráte skutečně zvučných jmen.

Typy kurzů vaření

Uvažujete, že byste se přihlásili do** kurzu vařen**í. Pak budete moci vybírat z celé řady kurzů. Možná budete překvapeni bohatou nabídkou kurzů. Z jakých kurzů můžete vybírat?

Jednotlivé kurzy vaření jsou zaměřené například na: klasickou a nefalšovanou českou kuchyni – indickou kuchyni – thajskou kuchyni – francouzskou kuchyni – řeckou kuchyni – italskou kuchyni – latinskoamerickou kuchyni – kuchyni pro děti – vaření s dětmi – grilování – steaky – sushi – ryby a dary moře – dezerty aj.

Kurzy vaření jsou určené pro širokou veřejnost. Není však problém si třeba objednat kurz pro své přátele, rodinu. Užijete si kromě vaření i spoustu legrace a zábavy. Ozvláštněte Váš běžný život a vybočte ze zajetých kolejí. Každý nový závan větru přinese do Vašeho života jiskru a zájem. A kdo ví, třeba najdete na kurzu, či ve škole vaření spřízněnou duši a Vaše nezadané srdce bude rázem plné.

Průběh jednotlivých kurzů

Jak probíhá takový kurz vaření, na který se přihlásíte. Řekněme, že jste se přihlásili na určitý kurz, který bude trvat tři, čtyři hodiny v jednom dni. Během kurzu se seznámíte s** ingrediencemi dané kuchyně** a připravíte minimálně jeden pokrm za pomoci příslušného šéfkuchaře. Vaše, zcela jistě, povedené kulinářské výtvory, pak společně ochutnáte.

Možná Vás napadá otázka, zda si budete muset zakoupit patřičné ingredience, vzít si sebou z domu kuchyňské potřeby aj. Jak veškeré suroviny, tak potřebné nářadí Vám dají/zapůjčí na kurzu, na který se přihlásíte. Takže stačí, když přijdete pouze s chutí strávit příjemný čas (odpoledne, den) za přítomnosti mistra kuchaře, který Vám poodhalí taje kuchařského umění. To, co uvaříte, si budete moci buď sníst na místě, nebo si odnést domů, abyste se mohli pochlubit svými získanými dovednostmi.

Zapůjčení kuchyňských potřeb

Výše jsme již naznačili, že, veškeré kuchyňské potřeby (náčiní, roboty aj.) si nemusíte brát na kurz, či do školy s sebou. Ono, na druhou stranu by Vás jistě nepotěšilo, kdybyste museli s sebou tahat plnou tašku náčiní. Vždy náčiní vyndat ze šuflat, polic a skříněk, a poté po skončení kurzu je zase vrátit na své místo? To by pak byl pramalý zájem o kurzy vaření.

Ovšem, když Vám kuchyňské potřeby zapůjčí na kurzech, ve škole vaření, pak je zcela samozřejmé, že budou po Vás vyžadovat jisté opatrné zacházení s tímto náčiním. Obavy však nejsou na místě. Sami můžete vědět ve své kuchyni, zda a jak často nějaké náčiní rozbijete. Nejčastěji skončí na podlaze skleničky a talíře. Takže s tímto nemusíte mít žádný problém.

Smluvní podmínky u kurzu, školy vaření

V některých případech se můžete setkat s tím, že před zahájením kurzu či školy vaření, podepíšete smluvní podmínky. Tyto podmínky jsou však pro Vás, i stranu, jež zajišťuje kurzy, školy vaření, výhodné. Smlouva například řeší zapůjčení kuchyňských potřeb, podmínky platby, storno kurzu, školného, předmět smluvního vztahu, výpis poskytovaných služeb, řešení v případě, že například onemocníte a nebudete se moci jednotlivého kurzu, výuky účastnit aj. Smluvní podmínky také řeší situace, kdy by mohlo dojít ke zrušení, či změně kurzu, a co v takovém případě pro Vás z toho plyne apod.

Kurzy a škola vaření jako vhodný dárek

Každoročně řešíte, co dané osobě koupit ke svátku, narozeninám, k vánocům, k výročí? Co takhle nevšední dárek v podobě dárkového poukazu na kurz, nebo školu vaření? Dárek, který jistě potěší nejednu ženu a muže. Jen pozor v případě darování tohoto dárku ženě, aby dárek nebyl vnímán jako, že neumí vařit. To je však již zcela na Vás, jakým způsobem „podáte“ Váš dárek.

Nechybí-li však obdarované osobě smysl pro humor, tak ji Váš dárek nejen potěší, ale nijak se neurazí. Ostatně, kurzy i školy vaření jsou určené a vhodné nejen pro začátečníky. I znalý a šikovný kuchař získá na kurzu celou řadu inspirací a triků, jak ozvláštnit kuchyni.

Kurzy i školy vaření jsou určené pro širokou veřejnost, a to nejen pro zcela začínající kuchaře, ale také ty, kteří se v kuchyni obratně otáčí. Na kurzech i ve škole načerpáte spoustu inspirací, rad a triků, které byste těžko našli v běžné kuchařské knížce.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7772 (dobra-kucharka.cz#9829)


Přidat komentář