Cateringové služby Ostrava

Chystáte soukromou party a chcete pro své přátele připravit opravdu něco nového? Nebo plánujete večírek pro své zaměstnance? Není nic jednoduššího než se poohlédnout po cateringové společnosti, která se o vše postará.

Důvody, proč využít cateringové služby

Hlavním důvodem může být změna. Každý z nás má ze jediný několik hned několik příležitostí k tomu, aby uspořádal nějakou společenskou akci. Během roku tak probíhají různé večírky, firemní party, svatby, oslavy soukromé nebo plesy. Proč bychom tedy nemohli jednou udělat změnu a nechat veškeré starosti s přípravou na někom, kdo je v tomto směru dokonalým profesionálním? Má to své výhody. Ten, kdo akci plánuje a organizuje, si tím vlastně ušetří mnoho starostí a shonu a pokud si vybere opravdu dobrou společnost, která tyto služby poskytuje, tak si i jako hostitel užije více zábavy. Navíc má záruku, že se ani hosté nebudou nudit. Změna je život a občas má každý chuť se pořádně blýsknout. Lze také využít, krom cateringových služeb třeba i další doprovodné akce. Kupříkladu taková ohňová show bývá zárukou toho, jak učinit z míchání koktejlů i působivé podívání.

Co je catering?

Catering je specifická služba zákazníkům, většinou se jedná o služby gastronomického charakteru, které je možno realizovat na libovolném místě v libovolném čase. Většina cateringových společností, působící u nás, již opravdu dokáže zákazníkům poskytnout vše, co akce na profesionální úrovni přesně potřebuje - od inventáře, přes personál, dokonce až po závěrečný úklid. Mnoho z těchto společností také navíc zajistí doprovodný program, zaručující skvělou zábavu. Tak vzniká tzv. gastronomický souběh s událostí, zábavou a skvělým zážitkem.

Slovo catering je převzato z  anglického výrazu to cater = stravovati (se), jde tedy o stravování. Jelikož u nás vyvolává spíše představu závodní jídelny, anglické pojmenování se u nás ujalo lépe. Catering v dnešní době nahrazuje česká slova označující celodenní občerstvení - tedy snídani, svačinu, oběd, večeři a půlnoční občerstvení. Do povědomé uvádí slova Gala Dinner, Garden Party, Recepce, Raut, Banket, Koktejl, Barbecue apod. Catering je také pojem, který představuje stravování venku, třeba v případě zahradních slavností pod širým nebem. Vztahuje se to i k prostorám, které nejsou uzpůsobeny pro přípravu a podávání jídel a nápojů. Mohou to být prostory historických i moderních budov, využívané jako zázemí pro pořádání konferencí či školení, které je potřeba si pronajmout. Samozřejmě se nemusí jednat jen o pronájem prostorů, pokud jste například vedoucím pracovníkem firmy, určitě máte k dispozici vlastní prostor - třeba firemní jednací sál.

Nejvhodnější roční období

Různé společenské události mají samozřejmě svá vlastní pravidla, některá z nich se dodržují již tradičně, proto je důležité na ně dbát. Nesmíme zapomenout také na to, že jsou podřízena také ročním obdobím. Kupříkladu již tradičně je u nás začátek roku znamením k pořádání večírků, plesů, novoročním setkáním přátel, či jiných slavnostních akcí. Většina těchto akcí je samozřejmě spojena i s kulturním programem, hudebním, tanečním, také i s modním přehlídkou, proto je v tomto případě samozřejmost společenského oděvu, ženy mají zde možnost oslnit svou večerní toaletou. S příchodem jarního období začínají probíhat různá školení, kongresy, barbecue party a další významné společenské události. Co se týče letního období, tak to je sice na pořádání firemních akcí skromnější, neboť je čas dovolených, nicméně zas je nejlepším obdobím, kdy se konají svatební hostiny, či** teambuldingové akce**. Pro zahradní soukromé slavnosti, či různé oslavy pod letní oblohou jsou časem nejideálnějším. Období podzim a závěr roku patří firemním večírkům, pořádají se vánoční setkání zaměstnanců, ale i přátel. Příležitost využít služeb cateringových společností je tedy poměrně dosti během celého roku. Záleží je na vás, pro které období či příležitost se rozhodnete. V případě, že jste v tomto ohledu laikem, a akci plánujete realizovat poprvé, není třeba si zoufat, součástí služeb cateringových společnosti je také poradenská činnost v této oblasti.

Typy soukromých akcí

Cateringové společnosti mají již zkušenosti s celou řadou různých** soukromých oslav.** Jaké jsou nejčastější akce, které pro vás mohou zrealizovat? Třeba dětská party - můžete pro své děti uspořádat party, ať třeba k narozeninám, nebo jen tak, na setkání třeba prázdninové. Zábava není jen pro dospělé, ale i děti se rádi baví. Party čili oslavu můžete uskutečnit u vás doma, na chatě či na zahradě, ale můžete využít i třeba restauraci. Cateringové služby připraví třeba speciální raut menu, vhodný pro děti i dospělé. Garden party - neboli zahradní slavnost, patří mezi velmi oblíbenou událost mezi přáteli, neboť si ji mohou dopřát v teplém letním období. Zvykově se tato akce realizuje nejvíce na zahradě, ale cateringová společnost vám může nabídnout její uspořádání třeba i ve volné přírodě, či parku. Kromě speciálního menu lze využít i venkovní nábytek a dekoraci.  Narozeninové a rodinné oslavy jsou také vhodnou příležitostí, jak potěšit své blízké a k tomu využit cateringových služeb. Pokud vás unavuje slavit z povinnosti a bez nápadu, protože je to nejrychlejší řešení v případě, že jste časově vytížení a nic většího nestihnete, zkuste profesionály. Prostě chtějte netradiční, neotřelé překvapení pro pozvané, rozhodně je tím překvapíte, zaujmete a opravdu potěšíte. Oslavy či setkání s přáteli - neboli casual setkání s kamarády a známými, další příležitost, jak připravit nevšední zážitek s osobitým nápadem. Skvělé uvolnění, při kterém nechybí humor, recese a ani pobavení. Akce se odehrává ve zcela přátelském duchu a naprosto bezprostředně. Podmínkou je nenudit pozvané a velkoryse je pohostit. No a událost, která patří asi mezi ty úplně nejčastější a nejkrásnější je svatba. Událost Jedinečná a nezapomenutelná. Tento velký den pro novomanželské páry by měl být dokonalý, důkladně připravený a naplánovaný. Pro tyto akce mají cateringové společnosti připravené kompletní svatební cateringové služby, samozřejmostí pod vedením zkušeným "wedding" manažerem,  pro své zákazníky připraví jedinečnou atmosféru, spojenou s neopakovatelnými zážitky, slavnostní obřad s hostinou a svatebním raut menu. K tomu patří agape - tradiční pohoštění svatebních hostů po skončení obřadu před radnicí, či kostelem.

Typy firemních akcí

Pro firemních akcí mají cateringové společnosti také celou řadu služeb. Oblíbený je banket - tak dnes označujeme společné stolování při mimořádných, oficiálních, nebo slavnostních příležitostech. Jídla a nápoje jsou podávány sedícím hostům.** Super dining** - pracovní večeře ve slavnostním duchu. Večeře se podává sedícím hostům většinou o 2-3 chodech jako je polévka, hlavní jídlo a zákusek. Jde o méně okázalejší servis večeře než je tomu u banketu.** Raut** je zase součástí programu významnějších společenských akcí většinou spojená s večeří. Je považován za méně okázalou formu recepce, která neklade vysoké požadavky na prostředí ve kterém probíhá. Hodnotí se zde spíše originalitu rautu. Konzumace probíhá ve stoje, hosté se obsluhují sami. Slavnostní recepce - nejreprezentativnější a největší forma podávání občerstvení.  Patří k velkých společenských akcích, oslavách významných jubileí firem či V.I.P. osob, otevírání nových staveb, podniků, poboček a jiné. Koktejl party - společenská akce, která se pořádá při příležitostech menšího významu. Je vhodná třeba při premiérách, vernisážích, koncertech, ale i třeba při rodinných párty.** Brunch business** - neboli snídaně a oběd v jednom. Složenina dvou anglických slov ,,breakfest" a "lunch". Podává se mezi 10 až 14 hodinou. Je to klasický základ snídaně - vejce, slanina, párky a toasty a k tomu spousta druhů salátů, ovoce a zeleniny, teplá jídla, různá exotická jídla, steaky, ryby či sushi.
Taste party ochutnávka neboli degustace všeho druhu může být zařazena do všech sfér servisu cateringu. Jedná se o interaktivní catering doplňující program cateringových společností. Může být připravena například ochutnávku sýrů, vín, kávy, čaje, sushi, čokolád, rumu, whisky, doutníků apod.

Záruka kvality cateringových služeb

K zajištění kvalitních cateringových služeb je velmi důležité disponovat všemi prostředky, bez nichž se neobejde žádná cetringová společnost, pokud je na té správné úrovni. Kvalitní zajištění služeb znamená disponovat kompletní cateringovou výrobnou. Ta musí zahrnovat dokonalé vybavení zařízeními a technologiemi splňujícími též přísné hygienické podmínky a normy, vlastní inventář a mobiliář dle charakteru společenské akce zajistit odpovídající počet stolů a židlí, ubrusy, stolní sukně neboli scarting, další textilní dekorace a doplňky. Běžná je také vlastní autodoprava – chladící vozy a boxy. Nesmíme zapomenout také na pracovní tým, ten by měl být složen pouze z kvalitního šéfkuchaře a kuchaře a obslužného personálu s profesionálním přistupem.  ** **

Spokojenost zákazníků především

Pro všechny společnosti, které se zabývají poskytováním cateringových služeb, platí jedno důležité pravidlo - získat důvěru klienta tím, že budou schopni každou získanou zakázku splnit dle jeho přání a s co největší dovedností a profesionalitou. Proto je i pro nás, jako pro potencionální zájemce o tyto služby, abychom si dokázali naplánovat čas tak, abychom měli dostatek prostoru a času na to, získat co nejvíce informací o každé cateringové společnosti, která je nám co nejlépe dostupná. Není dobré si objednávat společnost, která má sídlo hodně vzdálené od vašeho kraje, řešení po telefonu by nemuselo být dostatečné.  Nejlepší je osobní konzultace. Nicméně věřím, že většině těchto společností záleží na tom, aby jejich snaha uspokojit i ty nejnáročnější přání všech zákazníků, kteří se rozhodnou využít jejich služeb, byla právě jimi dostatečně oceněna.

Nezapomeňte se zeptat

Pokud jste si již vybrali společnost, která vás nejvíce oslovila, je důležité, abyste si dali pozor na to, jak bude probíhat komunikace. Sice jste si našli základní informace o službách, které si představujete využít, nicméně - i když skoro všechny** cateringové společnosti** nabízejí stejné služby, nic nezkazíte tím, že se budete ptát na vše, co je pro vás důležité. Kdo se moc ptá, moc se dozví, věřte, že je to lepší, než kdyby vás později něco nepříjemně překvapilo jen proto, že jste si nechtěli připadat jako hlupáci. Na co si tedy dát pozor, pokud jste si prostory i místo již vybrali. Ptejte se na tyto důležité věci:

 • Mám už podepsanou smlouvu?
 • Jaký je předběžný rozpočet plánované akce, nebo vám ho nikdo nechce sdělit?
 • Lze si donést na hostinu vlastní tvrdý alkohol, případně koláčky, dorty pokud máme již vše objednané od společnosti?
 • Lze si provést vlastní výzdobu, nebo musíte použít pouze jejich?
 • Je nějaký dodatečný poplatek, například za pronájem, nebo je v ceně?
 • Pokud se něco nechtěně zničí nebo rozbije, třeba z nádobí či jiných pomůcek, jak to společnost bude chtít uhradit?
 • Lze si obstarat vlastní hudbu?
 • Lze si vybrat barvu výzdoby?
 • Pořádají kromě klasických večeří i švédské stoly?
 • Je v rámci ceny i spropitné či nikoliv?
 • Kdy proběhne vyúčtování,  platí se předem hotově, nebo proběhne platba přes bankovní účet?

Pokud všechny tyto otázky budete mít zodpovězené, tak je vše v pořádku. Přeji hodně štěstí a pevnou ruku při výběru. Věřím, že úspěch bude zaručen a spokojeni budou i vaši hosté.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7773 (dobra-kucharka.cz#9831)


Přidat komentář