Studená polévka Tarator - recept

Studená polévka Tarator - recept. 2 salátové okurky, 1-2 stroužky česneku, 250 g bílého jogurtu nebo smetany, sůl, mletý bílý pepř, trocha mléka, malý svazek kopru, 6-8 vlašských ořechů, lžíce rostlinného oleje.

Studená polévka Tarator - recept - bulharská kuchyně

Bulharská kuchyně je rozmanitá a cenově dostupná. Obsahuje více zeleniny a sýrů než kuchyně česká a v letních dnech hodně používá tzv. mastný jogurt, který je velmi osvěžující a zdraví prospěšný. Polévka Tarator se v Bulharsku nepřipravuje vždy jen z kravího, ale často také z ovčího nebo buvolího mléka. My si můžeme zkusit připravit jeho českou obdobu.

Studená polévka Tarator a ingredience

  • 2 salátové okurky
  • 1-2 stroužky česneku
  • 250 g bílého jogurtu nebo smetany
  • sůl, mletý bílý pepř
  • trocha mléka
  • malý svazek kopru
  • 6-8 vlašských ořechů
  • lžíce rostlinného oleje

Studená polévka Tarator a postup

Jogurt naředíme mlékem v poměru cca 1:2, osolíme, opepříme a vmícháme nakrájený kopr (v nouzi poslouží i sušený). Mísu vytřeme rozdrceným česnekem, přidáme omytou a nastrouhanou okurku, přilijeme jogurt, kapku oleje, dobře promícháme a dáme vychladit do ledničky. Podáváme s bílým chlebem a každou porci posypeme nasekanými vlašskými ořechy a ozdobíme tenkými plátky okurky. Do polévky můžeme přidat i opraženou strouhanku nebo petržel.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7737 (dobra-kucharka.cz#6175)


Přidat komentář