Recepty na saláty

Celerový salát s jablkem. Grónský salát. Netradiční zeleninové saláty. Pochutnejte si na netradičním salátu s celerem nebo grónský salát, kde najdete třeba maso s kraba. Přečtěte si co vše budete potřebovat.

Netradiční zeleninové saláty

Proč si v létě nepochutnat na netradičním zeleninovém salátu? Zde naleznete tipy a recepty na netradiční zeleninové saláty, které vám i vašim blízkým budou určitě chutnat.

Grónský salát

Co budeme potřebovat

1 balení krabích tyčinek, kompotované mandarinky, 1 banán, kiwi, pepř, citrón, majonézu, jablko, cibuli, sůl.

Návod k přípravě- grónský salát

Cibuli nakrájíme najemno, přidáme nakrájené ovoce a krabí tyčinky, které jsme předtím spařili horkou vodou. Vše promícháme s majonézou, dochutíme citrónovou šťávou, solí a pepřem a necháme odležet. Podáváme na listech hlávkového salátu s jakýmkoliv pečivem.

Celerový salát s jablkem

Co budeme potřebovat

2 – 3 jarní cibulky, jablko, celer, kopr, vinný olej, sůl, cukr, olej.

Návod k přípravě

Celer očistíme a nakrájíme na tenoučké nudličky. Případně jej můžeme nastrouhat. Stejně postupujeme s jablkem. Cibulky očistíme, nakrájíme a smícháme s celerem a jablkem. Pokud nemáme cibulku, můžeme ji nahradit obyčejnou cibulí. Přidáme kopr a salát ochutíme solí, cukrem, olejem a vinným octem. Necháme vychladit a můžeme podávat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7741 (dobra-kucharka.cz#9730)


Přidat komentář