Jablečné želé s mátou

Jablečné želé s mátou. 60 gramů čerstvé máty, 250 mililitrů jablečného vína, šťávu z 1 citrónu, 500 gramů kyselých jablek, 1 kilogram želírovacího cukru, 500 mililitrů vody. Čerstvé mátové listy opláchneme vodou.

Jablečné želé s mátou

Chcete vyzkoušet nějakou kulinářskou specialitu? Zkuste například jablečné želé s mátou. Příprava této speciality není složitá a zaručeně vám bude chutnat.

Co budeme potřebovat k přípravě jablečného želé s mátou

60 gramů čerstvé máty, 250 mililitrů jablečného vína, šťávu z 1 citrónu, 500 gramů kyselých jablek, 1 kilogram želírovacího cukru, 500 mililitrů vody.

Postup přípravy

Čerstvé mátové listy opláchneme vodou, a poté zalijeme 500 mililitry vroucí vody, přikryjeme a necháme stát přibližně 30 minut. Mátu scedíme a její výluh ochutíme jablečným vínem a citrónovou šťávou. Poté přidáme oloupaná a nastrouhaná jablka a želírovací cukr.

Želé prudce vaříme 5 minut

Horké želé plníme do předem připravených a umytých sklenic. Sklenice dobře uzavřeme a jablečné želé s mátou necháme vychladnout.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7740 (dobra-kucharka.cz#9390)


Přidat komentář