Indické kuře

Rádi byste vyzkoušeli něco z Indické kuchyně? Ta se vyznačuje velmi dobrými pokrmy s kořeněnou chutí. Pokud hledáte jednoduché recepty, které nezaberou mnoho času a výsledek stojí za to, zkuste indické kuře.

Indická kuchyně

Pokud se mluví o Indii, mluví se o území větším než 3 miliony kilometrů čtverečních s více jak miliardou obyvatel. Je téměř jasné a logické, že na stole tolika obyvatel bude zcela jistě rozdílné jídlo a to nejen podle regionů, ale hlavně podle té které kapsy. Sociální rozdíly v této zemi jsou zřejmé již na první pohled. Indie je právem považována za opravdovou velkou kořenku světa. Milovníkům indické kuchyně neudělá větší radost nic jiného, než je autentická indická kuchyně. I u nás, v České republice, se můžeme vypravit čistě do indických restaurací, kde můžete vybírat z vynikajících indických jídel, které opravdu mají něco do sebe. A v současné době je stále více příznivců této kuchyně. Jídla indické kuchyně se vyznačují typickým rozmanitým kořením. Jen v Praze je hned několik indických kuchyní.

Indická kuchyně je postavena zejména v nejrůznějších možných úpravách zeleniny a luštěnin. Podle náboženství a regionu je i maso součástí stravy Indů. Je typické, že každý region připravuje konkrétní indické jídlo po svém, a proto je indické jídlo vždy originální, neomrzí se a neustále nás dokáže něčím překvapit. Mnoho receptů indických jídel se předávalo v kruhu rodiny a docházelo tak k různým obměnám v závislosti na postavení nebo na regionu, ve kterém indická rodina žije. A proto není možné nalézt dva stejné indické kuchaře, kteří by byli schopni uvařit stejné jídlo přesně stejným způsobem.

Dobrá indická kuchyň přináší každému skvělý zážitek, který představuje perfektní mix chutí a vůní a také příjemný pocit zdravého zasycení.

Indické kuře – recept

Pro přípravu indického kuřete budete potřebovat následující ingredience. 1 kuře, 1 cibuli, 2 stroužky česneku, 1 lžíce kurkumy, 1 lžíce mletého koriandru, 1/2 lžíce mletého zázvoru, 1/2 lžičky chilli, 1 lžíce mletého kmínu, sůl a olej.

Při přípravě tohoto delikátního pokrmu postupujte následovně. Opláchnuté kuře rozporcujte na menší kousky, zhruba na 8 až 10 kusů a tyto osušte. Je potřeba, abyste každý kousek kuřete ze všech stran posolili. Na oleji zpěňte cibulku. Nadrobno pokrájejte česnek a přidejte všechno koření, kousky kuřete a za stálého míchání to osmažte. Smažte asi 5 minut. Následně směs podlijte horkým vývarem nebo horkou vodou, přiklopte poklicí a vložte do vyhřáté trouby. Po půl hodině pečení odklopte pokličku a dopečte kuře dozlatova. Indické kuře se podává s rýží.

Indické kuře s jogurtem – recept

K tomuto receptu budete potřebovat 1 kuře, cibuli, 2-3 brambory, gulášové koření a kari koření, bílý jogurt, olej a samozřejmě sůl.

Postupujte následovně: Asi 5ks cibulí osmažte na oleji dorůžova, přidejte k nim naporcované kuře na malé kousky, vše osolte, přidejte 2-3 nakrájené brambory a tuto směs pod pokličkou poduste. Přidejte k tomu gulášové koření, toho asi 4-5 lžiček a 2 lžíce kari. Povařte všechno a v malém množství vody rozmíchejte jogurt, cca 5 velkých lžic. Přidejte k masu, chvíli povařte. Nakonec takto připravené jídlo podávejte buď s chlebem nebo s rýží.

Pokud čekáte návštěvu a nevíte, co připravit, je indické kuře nejlepší možnou volbou. Ingredience, které se na jeho přípravu používají, jsou běžně k sehnání v každém obchodě a celková doba přípravy a vaření Vám nezabere moc času. A navíc, výsledek skutečně stojí za to. Proto neváhejte a pusťte se s chutí do přípravy indického kuřete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7748 (dobra-kucharka.cz#9989)


Přidat komentář