Ovocné tvarohové knedlíky

Ovocné tvarohové knedlíky ochutnal snad každý člověk alespoň jednou za život. Pravdou je, že je to jedno z mála sladkých jídel, které nám umožňuje dělat jej často, avšak pokaždé jinak. Můžeme je plnit téměř jakýmkoli oblíbeným ovocem.

Téměř každý z nás má rád sladká jídla. A nejoblíbenější ze sladkých jídel jsou mimo jiné ovocné knedlíky. Tyto knedlíky mohou být kupříkladu kynuté, ale daleko lepší jsou** knedlíky tvarohové**, které spolu s naším oblíbeným ovocem vytvářejí dokonalý gurmánský zážitek.

Ovocné tvarohové knedlíky - ingredience

Na ovocné tvarohové knedlíky budeme potřebovat:

  • 1000 g oblíbeného ovoce
  • 200 g tvarohu
  • 500 g hrubé mouky
  • 300 g másla
  • ¼ l mléka
  • 2 ks vajec
  • sůl
  • cukr a tvaroh na posypání

Ovocné tvarohové knedlíky - postup přípravy

Tvrdý tvaroh nastrouháme do mouky, a jestliže jsme koupili tvaroh měkký, tak jej rozetřeme. Do této směsi přidáme máslo promíchané v mouce a poté přidáme vejce, mléko a větší špetku soli. Z těchto ingrediencí vypracujeme vláčné těsto. Jakmile máme těsto hotové, rozválíme jej na cca 5 mm a poté pokrájíme na čtverečky. Jestliže se nám nechce těsto válet, můžeme z něj vytvořit váleček, z kterého odkrajujeme malé dílky. Do každého jednotlivého čtverečku dáme dostatek ovoce a poté pečlivě zabalíme a tvoříme knedlík. Hotové knedlíky prudce vaříme ve vroucí osolené vodě po dobu zhruba 5-8 minut. Knedlíky je dobré po vložení do vroucí vody vařečkou odlepit ode dna, aby se nepřichytily. Po uvedených 5-8 minutách jsou knedlíky hotové a měly, aby vyplavat na hladinu. Jakmile jsou knedlíky uvařené, vytáhneme je z vody, posypeme cukrem, dle chuti tvarohem a polijeme máslem.

Čím ovocné tvarohové knedlíky plníme?

Tvarohové ovocné knedlíky se dají dělat po celý rok, přičemž nezáleží na tom, zda budou plněny ovocem čerstvým nebo zmrazeným či sušeným. Plníme-li tvarohové ovocné knedlíky sušeným ovocem, je dobré jej přes noc nechat namočené ve vodě.

Jak plnit ovocné tvarohové knedlíky?

Množství ovoce, které do těsta vkládáme, se liší v závislosti na jeho velikosti. Dáváme-li do těsta zahradní jahody, pak je ideální počet 2-3 ks. Máme-li rádi meruňky, pak postačí půlka a do ní můžeme dát trochu cukru, aby byly knedlíky sladší. Chceme-li mít knedlíky borůvkové, pak dáme jednu lžíci a také přidáme cukr. Třešně postačí 3-5 ks a švestky dáme po jednom kusu, přičemž děláme tenčí těsto. Ten, kdo má rád jablka, měl by je rozkrájet na čtvrtky či menší díly, v závislosti na velikosti jablka. Ovocné tvarohové knedlíky lze plnit dle libosti vším, co máme rádi a taktéž lze postupovat i s jejich ozdobou na talíři. Někdo má rád, když jsou dozdobeny čerstvými kousky ovoce, kterými jsou plněny a mnozí si na hotové knedlíky také sypou kakao apod. Možností, jak ovocné tvarohové knedlíky servírovat je nepřeberné množství a proto vždy záleží na to, jak je kdo má rád.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7700 (dobra-kucharka.cz#9889)


Přidat komentář