Bramborový salát 3x jinak

Máte rádi bramborový salát? Tuto pochoutku si většina lidí spojuje pouze se Štědrým dnem, i když mnozí z nás si bramborový salát dopřávají i v průběhu roku. Pokud byste si chtěli bramborový salát udělat, poradíme vám, jak na to.

Představíme vám** tři různé recepty**. Můžete si vybrat mezi** tradičním bramborovým salátem** nebo jeho** odlehčenými** verzemi. U všech receptů platí, že bramborový salát je lepší nechat jeden den odležet v lednici, pak se totiž chutě a vůně všech surovin krásně propojí a salát bude ještě lepší.

Tradiční bramborový salát

Na tradiční bramborový salát pro 3 osoby budeme potřebovat tyto suroviny: 1 kilogram brambor, 2 cibule, půl 700 mililitrové sklenice nakládaných (kyselých) okurek, 200 gramů naší oblíbené uzeniny, 1 až 2 velké sklenice majonézy, 2 vejce, 2 velké mrkve, plechovku nakládaného hrášku, plechovku nakládané kukuřice, sůl, pepř.

Salát připravíme následujícím způsobem: brambory neloupeme, ale celé je uvaříme v osolené vodě. Brambory uvaříme do měkka, ale nesmíme je rozvařit, protože pak by nešly nakrájet na kostičky. Do měkka uvaříme také mrkve. Hrášek, kukuřici a okurky vyndáme z nálevu a dáme je okapat na sítko, aby nebyly mokré. Vejce uvaříme natvrdo. Když jsou brambory měkké, scedíme je a necháme vychladnout v hrnci. Pak z nich snadno sloupneme slupku a nakrájíme je na kostky. Stejně tak nakrájíme na kostky i uvařené mrkve, cibuli, okurky, uzeninu a uvařená vejce. V dostatečně velké míse všechny suroviny smícháme. Množství majonézy popřípadě tatarské omáčky přidáme podle vlastního uvážení. Podle chuti můžeme salát dosolit nebo připepřit.

Bramborový salát se sušenými rajčaty

Na bramborový salát se sušenými rajčaty pro 3 osoby budeme potřebovat: 1 kilogram brambor, 2 sklenice nakládaných sušených rajčat, majonézu nebo bílý neslazený jogurt (podle chuti), hodně čerstvé pažitky, sůl či pepř na dochucení.

Pro potřeby bramborového salátu si brambory připravíme vždy stejným způsobem, čili opět vaříme celé brambory ve slupce do měkka a po vychladnutí oloupeme. Poté nakrájíme na kostky. Sušená rajčata necháme okapat a nakrájíme na větší kousky. Větší množství pažitky si nakrájíme na drobné kousky. Množství zvolíme podle toho, jak má kdo pažitku rád, ale většinou platí, že větší množství pažitky dodá tomuto salátu lepší chuť a také krásný vzhled a hodně vitamínů. Pak dáme nakrájené brambory, rajčata a pažitku do mísy, přidáme majonézu nebo jogurt popřípadě tatarskou omáčku, množství dle podle chuti a promícháme. Podle chuti dosolíme nebo opepříme.

Středomořský bramborový salát

Na středomořský bramborový salát pro 3 osoby budeme potřebovat: 1 kilogram brambor, 2 balíčky nebo skleničky nakládaných oliv, 2 cibule, olivový olej, pepř a sůl.

Opět si připravíme brambory stejným způsobem, jako v předchozích receptech. Olivy necháme okapat a nakrájíme na plátky. Cibuli nakrájíme na kostičky. Kdo chce, může si salát obohatit i další zeleninou, třeba čerstvou paprikou nebo sušenými rajčaty. Salát přiměřeně zalijeme olivovým olejem, dosolíme, opepříme a necháme odležet v lednici. Dobrou chuť!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id7727 (dobra-kucharka.cz#10037)


Přidat komentář